Lista ocen Skoda Superb III (142) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz
Kombi 2.0 TSI 280KM 206kW
Ze mnie jest "kawał chłopa" i nie mam żadnego problemu ze znalezieniem wygodnej pozycji za kierownicą, pasażer z prawej strony ma jeszcze więcej miejsca. Przestrzeń dla pasażerów z tyłu jest również bardzo duża i trzy dorosłe osoby na tylnej kanapie mieszczą się bez ścisku. Nie stanowi żadnego problemu również montaż fotelików dla dzieci. Jest na tyle dużo miejsca że to po prostu nie przeszkadza, a ni w żaden sposób nie ogranicza swobody...
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Pod tym względem Superb jest bezkonkurencyjny. Porównywalną ilość miejsca mają jedynie luksusowe limuzyny i to te w wersji przedłużanej. Do tego ogromny bagażnik o regularnych kształtach, z licznymi haczykami, uchwytami i siatkami. Nie wiem jak to możliwe, że udało się stworzyć auto, które ma zarówno rekordową ilości miejsca w środku, jak i największy bagażnik, a na zewnątrz ma tylko 4,86 cm długości. Inne marki powinny brać lekcje od Skody. :-)
~mariuszj
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
Mam prawie 2 metry. Mogę usiąść za sobą z luzem. Ogólnie wsiada się wygodnie. Choć uwagę mam do wysokości - z tyłu, pod samą szybą bardzo nisko opada dach i przy maksymalnym odchyleniu (głowa przy zagłówki) niestety się nie mieszczę. Podobnie przy wyższym ustawieniu fotela przedniego luzu pozostaje niewiele. Także nawiązując do testów dziennikarskich tego miejsca dla osób powyżej 190 cm wcale nie ma tak wiele - raczej akurat. Nogi na nogę nie...
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak to kilkuletni znawcy mówią 'jest prestiżowo'. Jako kierowca nie potrzebuję dużo miejsca przez co z tyłu jest jego jeszcze więcej. Zazdroszczę czasem tym siedzącym z tyłu bo mogą leżeć i wzdłuż i wszerz. Samochód jest jednak czteroosobowy i to że da się wcisnąć piątą nie oznacza, że będzie ona miała komfortową jazdę. Można to porównać do dostawek w hotelach. Niby jest na czym spać ale jednak nikt nie chce z niej skorzystać.
~Mike
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Bajecznie, ale to każdy opisujący to auto zapewne pisze. Rewelacyjny ogromny i bardzo ustawny bagażnik (680 litrów) plus niespotykana wręcz ilość miejsca z tyłu. Z przodu również wygodnie - nie trącamy się na pewno z pasażerem łokciami. Szerokie wygodne fotele, możne z trochę słabym trzymaniem bocznym. Jednak przestrzeń to ogromny atut tego samochodu i dla wielkości wnętrza zapewne Superba się kupuje.
~tomimal
Liftback Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
W tym segmencie i w tej cenie - bez konkurencji. Przed zakupem wiele razy spotykałem opinie o wyjątkowości tego modelu w zakresie przestrzeni. Nie zawiodłem się. Przestrzeń na szerokość dla kierowcy i pasażera przedniego fotela z szerokim podłokietnikiem pozwala wspólnie z niego korzystać, z tyłu nawet osoby powyżej 190cm wzrostu mają swobodę i wygodną pozycję na kanapie.
~Łukasz
Liftback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Właśnie dla tego wybrałem Superba. Jeżeli potrzebujecie spakować dużą rodzinę na wakacje i pojechać do Chorwacji to jest właśnie idealny wybór. Wykorzystuję swoje auto do celów służbowych i rodzinnych. Jeżeli nie masz psa to nie musisz kupować wersji Kombi. Długo zastanawiałem się nad droższym Passatem ale tam niestety przegrał w tej dla mnie osobiście najważniejszej kategorii.
~Jan
Kombi 1.8 TSI 180KM 132kW
Miejsca jest naprawdę dużo. Więcej niż w większych autach nieco wyższych klas. Gdybym usiadł z tyłu "sam, za sobą" to mógłbym założyć nogę na nogę (mam 182cm wzrostu). Rodzinka 3+1 zabiera się na narty bez konieczności używania bagażnika dachowego lub "trumny" i to razem ze sprzętem - "rękaw" na narty daje radę.
~Filip
Liftback 1.6 TDI Greenline 120KM 88kW
Samochód jest bardzo pakowny i duży w środku. Na wyjazd do Austrii w 4 osoby na tydzień z nartami bez problemu. W bagażniku jeszcze było sporo miejsca tak na dwie kabinówki. Po porównaniu na Kanale Autocentrum Superba do Mercedesa S-klasy, dowiedziałem się że z tyłu ma więcej miejsca niż S-klasa !
~Wojtek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Mistrzostwo... nic dodać, nic ująć. Z przodu miejsca tyle ile trzeba, na tynich siedzeniach można wywijać nogami siedząc wygodnie. Bagażnik, w klasie chyba bezkokurencyjny. Jeśli dobrze pamiętam ok 620 litrów. Wobec 500 litrów w Mondeo kombi - robi wrażenie w wersji nadwozia liftback.