Lista ocen Skoda Superb III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2015-2018 (17) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marlon
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Z zewnątrz nie słychać co w aucie się dzieje - oczywiście jeśli odbiorniki radiowe są ustawione normalnie a nie na full. W środku słychać szum przejeżdżających samochodów, warto pomyśleć o dodatkowym wyciszeniu (są chyba specjalne szyby w opcji). Do 120km/h super, powyżej wraz ze wzrostem prędkości coraz głośniej się robi. Jednak nawet przy dużych prędkościach nie jest to szum, który uniemożliwia normalną konwersację, czy zagłusza radio. Mimo...
~KR
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak najbardziej na plus. Na postoju nie słychać silnika - stojąc na światłach trudno usłyszeć różnicę czy auto dalej pracuje czy nie gdy nie wyłączę akurat systemu start/stop. Przy spokojnej jeździe wyciszenie jest bardzo dobre i dopiero przy większych prędkościach zaczyna się robić głośniej ale tylko przez szumy powietrza wokół kabiny a nie przez silnik. Zaskakująco cicho jest także powyżej 200 km/h.
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak coś jest nie tak w zawieszeniu to od razu to słychać. Czytałem, że inni narzekają na odgłosy z zawieszenia ale możliwe, że jakieś elementy wymagają wymiany np. u mnie trzeba wymienić maglownicę bo coś trzeszczy - zapewne jakiś efekt uboczny niezdjętych wcześniej zabezpieczeń transportowych. Zasadniczo Jest mega cicho a jak coś jest nie tak to Cantona odpalam i wszystkie usterki znikają.
~Paweł
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Mogłoby być lepsze. Problem stanowią fabrycznie zakładane opony Pirelli. Głośne jak diabli. Pewnie to tez wina słabiej wygłuszonych nadkola ale jechałem takim samym superbem na fuldzie sport control i to była przepaść.
~Grzesiek Wojtyszak
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Dobre, do 150-160 km/h nawet w porządku. Jazda pod wiatr niestety pokazuje braki w oszkleniu - brak podwójnych szyb, przedniej i bocznych. Ciekawostka - na tej samej trasie i prędkości Skoda wygrała z Passatem pod tym względem.
~ozzy75
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Nie mam podwójnych szyb bocznych ale i bez nich w aucie jest cicho, nawet podczas jazdy autostradą z prędkościami 160-180 nie ma tragedii.
~gregor
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jest naprawdę cicho. Może porównywalnie do Mondka, ale o niebo ciszej niż w Avensisie.
~Monter
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Bardzo dobre, silnik coś tam cichutko mruczy, także przy prędkosciach autostradowych cicho.
~gh
do 130km/h jest ok później mam wrażenie że nie domkniete drzwi lub szybe mam
~xjakub
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Porównywalne, jeśli nie lepsze niż w nowym Passacie. Brak zastrzeżeń.
Skoda Superb III Liftback