Lista ocen Skoda Superb III Liftback (75) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adamb9
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Pod tym względem Superb jest bezkonkurencyjny. Porównywalną ilość miejsca mają jedynie luksusowe limuzyny i to te w wersji przedłużanej. Do tego ogromny bagażnik o regularnych kształtach, z licznymi haczykami, uchwytami i siatkami. Nie wiem jak to możliwe, że udało się stworzyć auto, które ma zarówno rekordową ilości miejsca w środku, jak i największy bagażnik, a na zewnątrz ma tylko 4,86 cm długości. Inne marki powinny brać lekcje od Skody. :-)
~mariuszj
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
Mam prawie 2 metry. Mogę usiąść za sobą z luzem. Ogólnie wsiada się wygodnie. Choć uwagę mam do wysokości - z tyłu, pod samą szybą bardzo nisko opada dach i przy maksymalnym odchyleniu (głowa przy zagłówki) niestety się nie mieszczę. Podobnie przy wyższym ustawieniu fotela przedniego luzu pozostaje niewiele. Także nawiązując do testów dziennikarskich tego miejsca dla osób powyżej 190 cm wcale nie ma tak wiele - raczej akurat. Nogi na nogę nie...
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Jak to kilkuletni znawcy mówią 'jest prestiżowo'. Jako kierowca nie potrzebuję dużo miejsca przez co z tyłu jest jego jeszcze więcej. Zazdroszczę czasem tym siedzącym z tyłu bo mogą leżeć i wzdłuż i wszerz. Samochód jest jednak czteroosobowy i to że da się wcisnąć piątą nie oznacza, że będzie ona miała komfortową jazdę. Można to porównać do dostawek w hotelach. Niby jest na czym spać ale jednak nikt nie chce z niej skorzystać.
~Filip
Liftback 1.6 TDI Greenline 120KM 88kW
Samochód jest bardzo pakowny i duży w środku. Na wyjazd do Austrii w 4 osoby na tydzień z nartami bez problemu. W bagażniku jeszcze było sporo miejsca tak na dwie kabinówki. Po porównaniu na Kanale Autocentrum Superba do Mercedesa S-klasy, dowiedziałem się że z tyłu ma więcej miejsca niż S-klasa !
~Wojtek
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Mistrzostwo... nic dodać, nic ująć. Z przodu miejsca tyle ile trzeba, na tynich siedzeniach można wywijać nogami siedząc wygodnie. Bagażnik, w klasie chyba bezkokurencyjny. Jeśli dobrze pamiętam ok 620 litrów. Wobec 500 litrów w Mondeo kombi - robi wrażenie w wersji nadwozia liftback.
~pekotek
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Bardzo duzo miejsca, siedzenia szerokie, przyjemne ale nie doskonałe - Opel insignia (nowa), passat lepsze (mówimy o podrózy ponad 3 godz - na krótkim dystansie bardzo wygodnie). Osoby ok 185 bardzo zadowolone z siedzeń. Przestrzeń na nogi z tyłu wybitnie duża.
~Klakier1990
Liftback 2.0 TSI 280KM 206kW
No tutaj klasa sama w sobie. Jestem raczej rosłym kierowcom, 186 cm 110kg Spędzam często w trasie długie godziny i dzięki przestrzeni każdy pasażer poczuć się może jak w wagonie kolejowym ... Olbrzymi spakowanie walizek 3 duże plus 2 małe i plecak nie ma problemu :) REWELACJA
~K.Jarzyna
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Co to dużo pisać. Monstrum. Mina mojego pryncypała za każdą jego wizyta bezcenna. Rozkłada się na fotelu, stwierdza że w jego nowej E- klasie jest dużo mniej miejsca, chwilę się zawiesza i za każdym razem pyta - ile za to auto zapłaciliśmy?
~Kierowca,właśiciel
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Bije rywali w segmencie D na głowę,porównywałem przed zakupem z mazda 6,renault talizman,toyota Avensis,ford mondeo,żaden z tych samochodów w aspekcie miejsca i przestrzeni bagażowej nie mógł się porównywać choć wymiary zewnętrzne są zbliżone
~xjakub
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Tu nie ma co dużo pisać, miejsca dla kierowcy i pasażerów jest ogrom. Ciężko znaleźć tyle przestrzeni w samochodach segmentu E. Jeśli z tyłu często podróżują osoby powyżej 180cm to warto wziąć wersję kombi bo w liftbacku czuć już opadający dach.
Skoda Superb III Liftback