Lista ocen Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW 2015-2018 (6) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Świerszcz
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Silnik 2.0tdi z DPF oczywiście rozrząd w tych autach jest wadliwy jak pompa wody, czy rolka napinacza, nie ma szans żeby wytrzymał 210tys po rozrząd wymieniałem przy 120tys i miał już dość rolki i pompa szumiały, pasek też był w nie najlepszej kondycji, jeżeli zamierzasz kupić diesla to od razu do wymiany rozrządu wraz z pompą wody, pompa wody oczywiście jest elektryczna, chłodnica EGR cieknie trzeba mieć to na uwadze jeżeli ubywa płynu...
~Mike
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Wiele osób może uważać, że silnik TDI 150 KM jest za słaby do tak dużego samochodu. Nie zgadzam się, setka w 9.0 sekundy w zupełności wystarcza, do tego dobre turbodoładowanie robi swoje. Bezpiecznie można wyprzedzać w każdych warunkach, a o to w końcu chodzi. Apetyt na paliwo w wersji TDI 150 KM naprawdę niewielki, czasem brakuje napędu 4x4, niemniej ten silnik w tak dużym aucie naprawdę daje radę!
~Damian
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Miałem ekscesy typu uszczelka pod głowicą, przewód adblue . Ogólnie motor dynamiczny , mój ma zrobiony program na 190km i śmiga pali nie dużo bo 6,7 udało mi się na trasie przy jeździe blisko 200 km/h wtedy tez uszczelka zrobiła strajk ale ponoć wadliwe fabrycznie były przy spokojnej przepisowej jeździe to na trasie poniżej 5 a miasto 5,6 , wymieniałem jeszcze świece żarowe
~Bartek
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Moc 150 KM to absolutne minimum, do płynnej jazdy wystarczy, jednak polecam zdecydowanie wersję 190 KM. Jak pisałem wcześniej, silnik bierze olej, serwis twierdzi, z to norma, ale w innych swoich autach (Ford, BMW) nigdy nie dolewałem miedzy przeglądami, więc dla mnie to nie jest normalne.
~RBI
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
150 KM zupełnie wystarcza. Przeglądy co 30 tys. km więc trochę oleju trzeba dolać. W moim wypadku mniej niż 1 litr dolewki między przeglądami. Pracuje bezawaryjnie i nie jest głośny. Oczywiście trochę szkoda, że to nie 190 KM ale na autostradach spokojnie daje radę.
~Mateusz
150km dosyć fajnie sobie radzi Auto jest ogromne więc to takie minimum