Lista ocen Skoda Superb II Sedan Facelifting (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Przesiadłem się ze zwykłego automata na DSG i to była ogromna różnica jeśli chodzi o płynność przełożeń. Miałem duże obawy co do samego DSG, bo naczytałem się opinii na jej temat, ale mój egzemplarz był regularnie na przeglądach, więc zaryzykowałem i warto było. Wymiana oleju co 60 tys. km i chyba to jest sposób na dobrze działające DSG.
~Sloowianin
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Zaskakująco dobrze dobrane przełożenie. Na szóstym biegu bez przeszkód pojedziemy 100km/h (ok. 1700 obrotów/min) jak i 200km/h (ok. 3400 obrotów/min), a na "czwórce" wyprzedzanie kolumny ciężarówek nie będzie najmniejszym problemem. Co warto zauważyć - przy 65 tyś km przebiegu gałka zmiany biegów jest już odrobinę wytarta.
~Jakub
Sedan Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Nie ma w zasadzie do czego się przyczepić, choć sama skrzynia posypała się przy 180kkm. Szczęście w nieszczęściu stało się to z winy ASO, które nie wpadło na pomysł że trzeba sprawdzić czy w skrzyni nie brakuje oleju...
~nickymicky
Sedan Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
poprzednik w dieslu z DSG sprawował się bez zarzutu, przejechałem ponad 120 tys. km wymieniając tylko płyny, w tym skrzynia szarpie, czasami przy redukcji biegu się gubi, który bieg wybrać, zdecydowanie gorzej niż było.
~Marcin
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Bardzo fajna skrzynia biegów, praktycznie nie czuć przełożeń. Tryb sportowy dobrze utrzymuje podwyższone obroty co w terenie górskim ułatwia jazdę.
~Lucman87
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Szybka w działaniu, ale lekko szarpie przy redukcjach. Zmienia biegi na bardzo niskich obrotach, powodując uciążliwe drgania karoserii.
~Łukasz
Sedan Facelifting 3.6 FSI 260KM 191kW
DSG działa bez uwag. Jest to mokra skrzynia więc wytrzymują 300-400 tys. km bez napraw,
~Adriano
Sedan Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Skrzynia biegów precyzyjna. Szósty bieg robi robotę, chociaż różnica między 5 a 6 dość mała.
~Lukmar
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
ujdzie, chociaż jakoś tak nisko położony lewarek zmiany biegów - nieergonomicznie
~Markus
Sedan Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Trochę sztywna, ale w sumie ok. 6 bieg doskonale się sprawdza.
Skoda Superb II Sedan Facelifting