Lista ocen Skoda Superb II (142) - Widoczność

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roman l. 55
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Widoczność dobra, czujniki parkowania bardzo pomocne. Wśród pozytywów mam dwie uwagi krytyczne: przez pięć lat dwukrotnie miałem sytuację, kiedy słupek przedni przysłaniał mi pieszego zbliżającego się do przejścia dla pieszych - warto o tym pamiętać. Druga uwaga - przy minus 15 stopniach zamarzły mi spryskiwacze przedniej szyby na autostradzie - zrobiło się naprawdę groźnie. Od tego czasu przez całe zimy dolewałem do płynu zimowego...
~Cezary
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Widoczność to jedyny poważny mankament, jaki zgłaszam. Duża przednia szyba sugerowałaby dobrą widoczność, ale niestety to tylko złudzenie. Jestem dość wysoki, więc fotel musi być mocno odsunięty i opuszczony. Lewy słupek wchodzi mi w podstawowy obszar widzenia, prawą stronę zasłania trochę lusterko. Na plus: * lusterka bardzo przejrzyste, * asystent cofania - czujniki przód/tył, przydałyby się też po bokach, * doświetlanie skrętu i...
~Uzzytkownik
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Grube słupki przy przedniej szybie skutecznie ograniczają widoczność, kwestia przyzwyczajenia, ale w mieście czasem zdarza się "zaglądać zza winkla" dwa razy aby się upewnić, że nie ma pieszego zasłoniętego słupkiem. Do tyłu nic nie widać, bez czujników parkowania było by ciężko wcisnąć się w miejsca parkingowe pod centrami handlowymi czy w centrum. Plus za lusterka boczne, ogromne, dobrze wyprofilowane, martwa strefa wydaje się być mała.
~Arturo_25
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Bądźmy szczerzy. Ktoś kto decyduje się na prawie pięciometrowe kombi nie może oczekiwać, że z perspektywy kierowcy dostrzeże każdy szczegół otoczenia. Inaczej powinien wybrać Smarta :)) Na szczęście czujniki z przodu i tyłu wraz z graficznym oraz akustycznym system wizualizacji rozwiązują te problemy. W ciasnej i zakorkowanej Warszawie spokojnie parkuje w miejscach zaledwie o kilkanaście centymetrów dłuższych niż moja SKODA :)
~nickymicky
Sedan Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
Przód jak przód, przeszkadzają bardzo szerokie słupki przednie, jak dojeżdża się do przejścia dla pieszych i nie daj Bóg, jedzie ktoś na rowerze przez przejście z lewej strony nie ma szans do zobaczenie cały czas znajduje się w martwym polu. Do tyłu dramat tak jak w poprzedniku, bez systemu czujników cofania nie da się jeździć a brak możliwości dokupienia kamery cofania to już kpina.
~Remek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Niestety fatalna widocznośc po skosie w prawo, przez za grube słupki. Dwa razy o mało przez to nie skończyło się kraksą. Duża wada. Dodatkowo czujniki parkowania mocowane są chyba na taśmę klejącą, bo gdy tylko coś \"dotknę\" zderzakiem to wpadają do środka zderzaka i trzeba jechac je \"wyciągac\", do tego czasu jest irytujący stały pisk gdy tylko wrzucę wsteczny.
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Dzisiejsze kombiaki są bardzo obłe i zabudowane. Na szczęście urządzenia elektroniczne pomagają w parkowaniu bo bez nich na pewno byłoby ciężej. Konkurencja ma podobny problem. Jest to pierwsze auto w którym mam czujniki z przodu i z tyłu ale już wiem że w następnym też chcę je mieć. Graficznie na dużym ekranie czytelnie pokazuje nam odległości od przeszkody.
~Grzesiek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Samochód na prawdę fajny, ale niestety ma jeden feler (dlatego tylko 4 i to z minusem). Otóż fatalnie jest zrobione szycie przednich foteli skórzanych (fotele wentylowane). Po bokach jest taka wystająca nakładka z niewygodnymi WYSTAJĄCYMI szwami. To uwiera gdy ktoś jest większy lub grubszy jak ja. Ten element firma powinna jak najszybciej zmienić.
~malgorzata
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Kierowca ma miejsca wbród. Pasażerowie - wszyscy-przód i tył - nie mogą mieć lepiej. Jedyny minus - schowki w drzwiach - beznadziejnie małe - niby na dużą butelką, ale tylko wóczas, jak się ją położy i nie używa, i ma się pusty ów schowek. No i szkoda, że hamulec ręczny jest ręczny, a nie tak jak w ówczesnym passacie lub obecnej superb - automatyczny.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II
9,3
~Log217
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Duża powierzchnia szyb, widac co potrzeba, pomimo ze to sedan/liftback słupki c nie wkurzają a i widok wstecz nie jest specjalnie zły. Słupki a nie są bardzo cienkie ale o dziwo nie przeszkadzają w obserwacji, lusterka są wystarczająco duże ze widac co potrzeba.Plus czujniki parkowania i kamera i nie ma kłopotu z parkowaniem.