Lista ocen Skoda Superb II (138) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czaki
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Wersja z ogrzewaniem postojowym, dopalające w dodatku podczas zimnych dni - nie da się dać innej oceny niż 5 :) ktoś pisał o parujących szybach na jesień - a gdzie nie parują jak nie wymieniamy filtra kabiny? Jak ma pewnie z 5 lat, to jak mają nie parować. Przy normalnym serwisowaniu nic nie paruje, chłodzi elegancko i grzeje bardzo szybko. Może też dlatego, że benzyna na pewno dużo szybciej się nagrzewa.
~Grzesiek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Bardzo dobry nawiew na przód ina tył w słupkach bocznych oraz w podłodze. Zimą ciepło, latem nie za gorąco. Bardzo dobrze się sprawdza wentylacja foteli. Bardzo sprawdza się ogrzewanie postojowe. Zimą gdy samochód jest na dworze naciskam pilota i wychodzę po 15 minutach i mam oszroniony, ciepły samochód i zero problemu z odpaleniem diesla nawet przy mrozach. To na prawdę bardzo przydatny dodatek.
~Imroath
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
2 strefowa klima. Nawiewy na tylny rzad w slupkach. Kiedyś w renault megane przy klimie i nawiewie na max parowala mi szyba - tutaj nie ma takiej opcji.klima daje rade zawsze. Silnik rozgrzewa sie po 2-3 km i ogrzewa wnętrze, jeśli komuś mało to włacza podgrzewanie siedzeń(jest z przodu i z tyłu). jedyny mankament - wentylacja foteli przednich potrafi nieprzyjemnie szumić na długich trasach.
~Nocturne
Sedan 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
Wentylacja jest słaba. Nie rozumiem tego, jak długo trzeba czekać na ogrzanie wnętrza. Przecież to potężny silnik. Może to sprawka wtrysku bezpośredniego. Latem klima też niezbyt wydajna i długo dochodzi do ustawionej temperatury. Z tyłu są aż 4 nawiewy ale nie wiem czy dobrze działają, bo jestem kierowcą ;) Natomiast webasto jest klasą samą w sobie - polecam każdemu.
~Arturo_25
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Piszac tę opinię mam prawie 20 stopni za oknem :) Może dlatego wolałbym aby samochód nagrzewał się trochę szybciej. A teraz bez żartów ! - wszystko pod tym względem działa super. Dodatkowo podgrzewana przednia szyba i tylko żal, że podgrzewanie foteli ma tylko trójstopniową regulację (w Pasacie od 0 do 5). Aby oddać honor Skodzie - tylne miejsca również podgrzewane !!! :)
~superb_truper
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Na razie korzystam z klimy, która jest całkiem niezła. W mondeo co prawda ustawiała się co 0,5 stopnia Celsjusza... ale chłodzi dobrze. Plusem superba jest to, że kratki wentylacyjne kierowcy wieją w zimie szybko ciepłym powietrzem bezpośrednio na palce rąk, co przy niepodgrzewanej kierownicy jest bezcenne. :)
~zbyszekruba
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Samochód dość szybko się ogrzewa, klima działa równie szybko. Regulacja o 1 stopień wydaje mi się nie wystarczająca, 19 stopni jak dla mnie to trochę za zimno a 20 za gorąco, przydałaby się regulacja o 0,5 stopnia. Duża liczba nawiewów zwłaszcza na tylnej kanapie, z możliwością ustawienia nawiewu na szyby dają fajny efekt.
~MM
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Przy climatronicu nawiewy wydajne, ogrzewanie i klimatyzacja też ok. Podgrzewane fotele działają na zasadzie histerezy tj. ogrzewają się do określonej temp a potem wyłączają jak temp. spadnie do określonego poziomu to znowu załączają itd. Zakres hiterezy trochę za szeroki i czuć że raz za zimno o raz za gorąco.
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Duża powierzchnia wnętrza, duża powierzchnia szyb, czarny kolor na pewno nie pomagają, ale układ daje rady. Jeśli chodzi o schładzanie to bez zarzutu. Szybko sprawnie i skutecznie. Jeśli chodzi o ogrzewanie to duża kubatura nie sprzyja szybkiemu ciepełku, ale podgrzewane fotel powodują ze poranna jazda w mrozie jest znośniejsza.
~superb
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Posiada specjalny przycisk szybkiego nadmuchu na przednią szybę. W opcji klimatronika każdy ma swoją temperaturę. W opcji również wszyscy pasażerowie (z wyjątkiem środkowego fotela) mają podgrzewane fotele. Temperatura lub oziębianie odczuwalne jest już po kilku sekundach dzięki nawiewom w bocznych słupkach i pod fotelami.