Lista ocen Skoda Rapid II (99) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paweldante
Liftback Facelifting 1.4 TDI CR 90KM 66kW
No tutaj to Rapid pokazuje klasę samą w sobie. Ilość miejsca w kabinie, zarówno na przednich fotelach jak i z tyłu jest wręcz imponująca. Audi A4, BMW 3, Mercedes klasy C mają mniej miejsca na nogi niż Rapid. Wręcz niewiarygodne. A to auto przecież klasy B+. Ale Skoda zawsze potrafiła z kabiny pasażerskiej wyciągnąć maksimum miejsca. Bagażnik ? Coś niesamowitego ! 550 l i baaaaardzo pakowny. W 4 dorosłe osoby oraz 1 dzieckiem jechaliśmy nad...
~Ebit
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
kierowca i prawy fotel z przodu - poziom segmentu B, więc wystarczająco. Z tyłu jest rewelacja. W większości kompaktów z którymi miałem do czynienia miejsca było mniej. Fotelik Axkid Rekid (RWF) mieści się spokojnie, zostawiając z przodu komfortową ilość miejsca dla średniej wielkości pasażera. Bagażnik - 550l, na wakacje z dzieckiem wszystko łącznie z wózkiem, łózeczkiem turystycznym i wszystkimi niezbędymi gratami zmieściło się pod półką....
~Żabka
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
To największa przewaga konkurencyjna tego modelu na rynku. Nie ma mowy o przestrzennych ograniczeniach kierowcy czy któregokolwiek z trzech pasażerów. Dopiero gdy jedzie się w komplecie 5 dorosłych osób, zaczyna się robić ciaśniej. Z tą różnicą, że gdy w Rapidzie zaczyna się ciasno, w innych samochodach z tej półki byłoby już bardzo ciasno.
~sayo83
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Z racji tego, że mam ponad 190 cm i jeździłem przez moment zastępczą Octavią przyczepiłbym się do miejsca... ale nie z tyłu - tam ludzie mogą spokojnie podróżować. Jako kierowca zauważyłem, że w Rapidzie fotel nie przesuwa się do tyłu tak jak w Octavii 2 i niestety ciężej dobrać odpowiednią pozycję za kierownicą.
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Zadziwiająco dużo miejsca w środku jak na segment do którego należy to auto. Ja jestem w stanie spokojnie usiąść sam za sobą (185cm wzrostu) i jeszcze mam z tyłu miejsce przed kolanami. Siedzenia z przodu regulowane są w bardzo dużym zakresie, nawet osoba mająca ponad 2m znajdzie odpowiednią odległość od pedałów.
~Wojtek
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Wyjątkowo dużo, w porównaniu do innych samochodów w tym segmencie. Pomimo 190cm wzrostu, mogę komfortowo usiąść za sobą. Nie jest to Superb, gdzie można pod nogami schować jeszcze dwie walizki podróżne, ale w porównaniu do konkurencji to Rapid ma zdecydowanie najwięcej miejsca wewnątrz.
~kajko
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Z przodu można zająć wygodną pozycje gdyż kolumna jest regulowana w 2 płaszczyznach i to nie symbolicznie a fotel można łatwo regulować na wysokość, z tyłu na kanapie jeszcze nikt na brak miejsca na nogi nie narzekał a 3 osoby się mieszczą choć na szerokość rewelacji nie ma jak w każdym aucie tych rozmiarów
~aerofan
Liftback 1.4 TSI 122KM 90kW
Tu też daję ocenę maksymalną, wiadomo, że nie jest to SuperB, ale jak na tę klasę to jest zdecydowanie ponadprzeciętnie dużo miejsca. Mam 183 cm i przy komfortowym ustawieniu fotela kierowcy mogę spokojnie usiąść z tyłu i nie dotykam nogami do przedniego siedzenia. Bagażnik ogromny (550 l)
~Miro
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
W porównaniu do Fabii II jest znacznie więcej miejsca, wygodna pozycja. Z tyłu też jest mnóstwo miejsca na nogi. Mam 186 cm wzrostu, więc wiem, co mówię. Bagażnik stosunkowo duży - większy niż w Fabii, dodatkowo zamiast koła zapasowego jest zestaw naprawczy i sporo miejsca we wnęce na to koło.
~Robert
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
No w tej kwestii to same superlatywy. Zastanawiam się jak to zrobili, że w środku jest tyle miejsca. Ja mam 178 cm wzrostu i dosyć mocno wysunięty do tyłu fotel kierowcy, a po mimo tego z tyłu wsiadam za kierowcą i moge wyprostować nogi. W końcu dzieciaki nie kopią butami siedzeń.