Lista ocen Skoda Octavia IV (93) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Liftback 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Grzania nie miałem okazji testować, ale klima działa super. Dwustrefowa lub w trybie sync. Tryb Air Care do odpylania wnętrza. Prota konfiguracja, predefiniowane ustawienia, ale dla wymagających ręczna konfiguracja. Mały minus to regulacji tylnych nawiewów z tunelu środkowego. Zamyka się je przesunięciem żaluzji w jedną stronę, przez co nie można skierować strumienia powietrza w konkretne miejsce i przymknąć nawiew, aby zmniejszyć intensywność.
~Tomasz
Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW
Jest nawet zabawna. Latem przy 21,5 stopniach jest za ciepło ale przy 21 jest za zimno. Być może ma to zapobiec zaśnięciu za kierownicą. Przy pracy klimy w trybie auto, w trakcie deszczu potrafi parować przednia szyba. Na szczęście przeklikanie się przez jeden poziom menu i dotknięcie odpowiedniej ikonki (trwa to czasem dłużej niż przeczytanie tego zdania) rozwiązuje problem.
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Nie mam zastrzeżeń większych. Klimatronik działa jak należy, ogrzewanie foteli, luterek również. Często jesienią/zimą parują szyby, wydaje mi się że częściej niż w moich poprzednich samochodach. Cieżko z tym walczyć bo wszystkie funkcje, wiadomo- w tablecie i za każdym razem chwilę mi zajmuje gdzie i co kliknąć.
~pi_wa
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
klasa sama w sobie mercedes by się nie powstydził (już w III było super a teraz jest bajka), utrzymane 3 tryby autoklimy delikatny średni i intensywny, dodana funkcja aircare oraz funkcje smart typu "schłodź stopy" lub "ogrzej ręce" - działa to wszystko mega dobrze
~251288
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Ogrzewanie jest petarda jeszcze takiego nie miałem choć miałem 50 aut z grupy Audi vw skoda seat bmw to skoda bije na łeb auto osiąga temperaturę po przejechaniu 300m mamy ciepłe powietrze przy minus 10 a po przejechaniu 3km nie ma szans wysiedzieć tak grzeje.
~Robert
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Tu to jest dramat. Powietrze lecie na ręce bo jest zaraz przy gałce zmiany biegów - latem mrozi ręce, trzeba kratki zawsze zamykać. Klimatyzacja czasami żyje swoim życiem - raz chłodzi zamiast grzać innym razem grzeje zamiast chłodzić.
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Niefortunne umieszczenie środkowych nawiewów. Najlepiej gdy po prostu są zamknięte, inaczej odczuć można pewien dyskomfort gdy wieje nam ciągle po prawej ręce i kolanie. Równie dobrze mogłoby ich nie być i można by to miejsce wykorzystać jako schowek.
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Czasem po dwóch godzinach jazdy zimą muszę ustawić 24 stopnie bo marznę a czasem przy 22 się gotuję. Ale ogólnie nie jest źle. Trzy gwiazdki tylko i wyłącznie z powodu dotykowego sterownia które jest niewygodne i się ciągle wiesza.
~Rc
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Dobrze grzeje i chłodzi jednak umiejscowienie nawiewów z przodu jest nietrafione. Latem kilma wieje po rękach co nie zawsze jest komfortowe. Nawiewy pracują raz wolnej raz szybciej (na automacie) co jest dziwne. Ogólnie ok.

Usterki Skoda Octavia IV

Skoda Octavia IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wingman
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Pozytywne zaskoczenie, inteligentna klima działa. Jedyny minus to fakt że temperaturę trzeba "wypacać" na ekranie dotykowym który się często blokuje, co prowadzi do sytuacji gdzie nie można ustawić temperatury...