Lista ocen Skoda Octavia IV (129) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kmiecik
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
Przyspiesza dobrze, szybko zmienia biegu . Ale w trybie D jest czasem takie opóźnienie w reakcji ze wręcz jest to niebezpieczne , chce szybko włączyć się do ruchu lub wyprzedzić i dupa nic 2 , 3 s nic zanim skrzynia zechce zareagować można centralnie wyjechać komuś przed maskę wiec zalecam uwagę . Czasem też DSG szarpnie , jakby nagle puścić sprzęgło ,w połączeniu z opóźnieniem to wtedy gwałtownie skacze do przodu , niezbyt bezpieczne .
~Kmiecik
RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Na codzień- jest świetna i w moim odczuciu nie ma wad. Problem pojawia się przy dynamiczniejszej jeździe. W standardowym trybie- zamula strasznie i robi wszystko, żeby samochód spalił jak najmniej paliwa. W trybie SPORT ciągnie do odcięcia bez sensu, mimo, że w końcówce obrotomierza już nie ma NM i trzeba wrzucić wyższy bieg żeby auto nadal przyspieszało. Niemniej- na codzień- jest fantastyczna, niewyczuwalna.
~Ciaro
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Dałbym zero gwiazdek ale chyba się nie da... Nie wyobrażałem sobie, że we współczesnym aucie można coś takiego montować... Co z tego, że silnik w miarę dynamiczny skoro skrzynia i tak nie pozwala tego wykorzystać i dynamika po prostu ulatuje... O dźwiękach, zgrzytaniach 1-2 i 2-3 nie wspomnę. jedyny plus, że znaną przypadłość z "wymianą śrubki" w skrzyni ASO usunęło od ręki w kilka godzin.
~Hoswood
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Skrzynia automatyczna, która szarpie jakby biegi wchodziły bez sprzęgła. Do tego wadliwy selektor automatycznej skrzyni biegów. Aso celowo zwleka z jego wymianą kasując za pierwszym razem błąd ( wraca po ok 100km) na dokładkę mamy psujący się sterownik skrzyni biegów. Jeśli ma się szczęście na sterownik czeka się ok 1,5 miesiąca jeśli nie to nawet 6 miesięcy…
~Tomasz
Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW
Dramat. Włączanie się do ruchu jest jak totolotek. Nienaturalna reakcja na gaz. Niezależnie jak mocno wciśnie się pedał gazu to człowiek nigdy nie wie kiedy DSG łaskawie zasprzęgli. Nawet wyprzedzanie rowerzysty może dostarczyć emocji. Dodać do tego mniejsze szarpnięcia przy redukcjach i potężne przy kickdownach i odechciewa się tym jeździć.
~WojtekS2008
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Nie jestem zadowolony. Był hałas, usunięty na gwarancji, znany temat dla użytkowników i serwisu. Jeździłem Passatem z tego rocznika i tam nie miałem wątpliwości czy bieg wszedł. Tu oczywiście tragedii nie ma ale mogło być lepiej. Polecam automat. Jest o wiele lepszy. Pierwsza rzecz która bym zmienił w tym aucie. Automat.
~e_gregor@interia.pl
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Na początku było super. Po 40 tysiącach km mam jednak wrażenie, że zrobiła się ospała, nie rozumie moich intencji (bezsensowne redukcje), opóźnia przy starcie. Na mrozie sprzęgło wydaje dziwne dźwięki (w momencie kiedy zapina napęd wychodząc z trybu żeglowania). Mam też wrażenie że zaczęła szarpać czego wcześniej nie robiła.
~Krzysztof
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Mam manuala 6 biegów i jest ok. Teraz jeżdżę zastępczym Karoq diesel 7 biegów DSG. Próbowałem w różnych trybach. Zawsze chciałem mieć automat, ale ten mnie jak na razie totalnie zawodzi. W niektórych momentach jest nawet trochę nieprzewidywalny. Być może te kilkaset kilometrów to za mało, żeby go ocenić.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia IV
7,2
~Trs
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Kangurek na zimno. Kultura pracy słaba. Biegi nie zawsze wchodziły prawidłowo, zdarzyło się jej haczyć. Ostatecznie przy okolo 30 tys km skrzynia zaczęła wydawać metaliczne odgłosy i okazało się że jest uszkodzona przez co auto zostało zwrócone do firmy leasingowej.