Lista ocen Skoda Octavia IV (92) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kotpete
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Jest jakiś problem z zajęciem miejsca. Mam 184cm wzrostu, daję fotel na średnią wysokość i mam za nisko podparcie pod lewą rękę, w dodatku łokieć wystaje mi z niego i zahacza o ten środkowy słupek, który oddziela przednie drzwi od tylnych (pewnie kwestia krótkich drzwi przednich). Odległość od kierownicy mam ok, ale mam dziwne ułożenie nóg względem pedałów (naciskam na nie jakby z góry a przecież nie siedzę wysoko), jest tam też mało miejsca...
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Przestrzeń to konkurencja w której Octavia jest naprawdę mocna. Golf 7 Variant którym jeździłem wcześniej był zdecydowanie mniej obszerny. Octavia okazuje się sporo pakowniejsza od wielu aut z segmentu D, nie ustępując niczym liderom takim jak Passat czy Superb. Okazjonalnie korzystam z BMW serii 5 z roku 2018 w wersji sedan i nawet tak duże auto sprawia wrażenie ciasnego w porównaniu do Octavii.
~Robert
Liftback 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Przy moich 185cm nie mam problemu z miejscem i ustawieniem fotela. Pasażer za mną nadal ma sporo miejsca na nogi. Fotelik dziecięcy dość dużych rozmiarów nie sprawia że pasażer na przednim siedzeniu siedzi z kolanami na brodzie. Ogólnie przestronnie. Dobrze wykorzystane miejsce.
~Tomasz
Liftback 2.0 TDI 150KM 110kW
Dla kierowcy wzrostu 184cm miejsca jest bez szału ale wystarczająco. Jest parę przydatnych schowków i nawet dwa cup holdery. Pasażerowie z tyłu mają już gorzej, szczególnie ci za kierowcą 184cm. Pocieszeniem dla nich musi być to, że za kierowcą 190cm może im być jeszcze gorzej.
~apio1
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Jest bardzo duża. Tylko co za inżynier wymyślił przesunięcie fotela kierowcy do środka, a przez to lewa ręka nie ma podparcia na podłokietniku drzwiowym, a tak w ogóle to podłokietnik jest za nisko i na dłuższych trasach ręka się męczy bo nie można jej podeprzeć.
~Tomek K
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Nie zwróciłem uwagi wcześniej, ale przez to, że w Liftbacku dach schodzi dość nisko to ledwo zmieściły się foteliki przy maksymalnych wysunięciu w nich zagłówków. Nawet w Citigo nie ma z tym problemu. Poza tym bardzo dużo miejsca i bardzo wygodnie.
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Mam 180 cm wzrostu i nie mam problemu żeby wygodnie usiąść za samym sobą. Trzecia osoba na tylnej kanapie- jak wszędzie- usiąść usiądzie ale czy to będzie komfortowe dla kogokolwiek?
~Krzychum
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
W tej klasie to jeden z największych wewnątrz samochodów bardzo mocno zbliżający się do klasy D ale podawane wartości pojemności bagażnika są mocno zawyżone. Bagażnik wielkości Focusa i Astry.
~Jacek
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Pan i władca , jedyna dobra cecha tego auta tu 5 na 5 Fotele okropne każdy narzeka po dłuższej jeździe na bóle pleców dziwna pozycja za kierownicą taka jak na stołku nie sprzyja wygodzie .
~Jarek
Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
jeżeli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażera to nie można nic zarzucić, jak na taką klasę samochodu jest więcej przestrzeni niż w konkurencji klasę wyżej.