Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Liftback

Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2024
Skoda Octavia IV Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne
Nie rozumiem malkontentów, którzy kupili auto marki Skoda, a porównują ją do auta segmentu PREMIUM.... Proszę mieć na uwadze, że to Skoda (która poszła do przodu w kwestii jakości i rozwiązań technologicznych), która nadal kosztuje o 40% mniej niż np. Audi. Osobiście przesiadłem się z Mondeo i.... nie narzekam aż tak bardzo :). Zdawałem sobie sprawę, że jest to segment niżej, ale lepiej doposażony.
Silnik rewelka. Manual, żadnych kangurów, ładnie i cicho pracuje, niezła dynamika, niskie spalanie.
Bezproblemowa. Przy 140km/h zaledwie 2,400 obr.
Ładna linia.
Bez zarzutów, fotele regulowane elektrycznie pozwalają na wygodną pozycję nawet osobom +1,9m wzrostu.
Można się przyzwyczaić. Pewnie, ze brakuje przycisków fizycznych, ale teraz podobno taka moda.... Są klawisze skrótów, można się przyzwyczaić. Dodatkowo można spersonalizować info-rozrywkę, poukładać "kafelki" najważniejsze na oknie "home", pasku u góry. Obawiałem się systemu, ale niepotrzebnie. Dwa dni i miałem wszystko po swojemu "poukładane". Poza tym wszystko intuicyjne, pod ręką schowki, cup-holdery. Podobnie z tyłu.
Ok
Wystarczająca. Octavia zawsze pod względem przestrzeni przodowała w swoim segmencie. Polecam fotele sterowane elektrycznie - dodatkowo można podwyższyć podparcie ud. Rewelka dla ludzi +1,9m wzrostu.
Jak na Octavię na PLUS. Oczywiście domówiłem szyby dźwiękoszczelne. Możnaby było dopracować wyciszenie nadkoli, ale jak na wstępie zaznaczyłem, nie jest to auto segmentu PREMIUM, nie oczekujmy cudów. Jest OK.
Ciężko stwierdzić na tym etapie. Jestem po wymianie oleju przy 2.000 km. Koszt około 700 brutto.
Akceptowalny. Skoda naprawdę daje dużo za akceptowalną cenę. Jestem zadowolony. Mam wszystko czego oczekiwałem. Dobry wybór.
Tutaj.... No niestety. Przy 2.oookm w serwisie: 1. konieczne wgranie softu -wieszający się system info-rozrywki podczas korzystania z Andrioda (po zawieszeniu szybki restart automatyczny - zatem nie jest tak, że zostajemy bez możliwości sterowania klimą). Po wgraniu aktualizacji póki co OK. 2. Kalibracja systemu Auto-Hold. Reasumując: Auto-Hold, zdarzyło się, po kalibracji jest OK. Info-rozrywka. No cóż. Mega bajer. Zwłaszcza jak ma się virtual cockpit i mapy, można korzystać z ino-rozrywki a mapy ustawić na zegarach. W trakcie dopracowywania, ponieważ co jakiś czas wyskakują aktualizacje zdalne. Kwestia przyzwyczajenia. Ciężko też dogadać z Laurą, czasem jak żaba "nie kuma". Ogólnie jak na Skodę - duży krok do przodu, ale nie wymagajmy od niej bycia segmentem premium.
Poważnych usterek brak. Lać paliwo i jeździć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

6,4