Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Liftback

Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV Liftback 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Przeniesienie napędu
To pierwsza Octavia która ma wygląd auta nie jak poprzedniczka która była tak okropna że mówiono że to auto za karę. Wnętrze ciekawe ( nie premium bo i takie dziwne opinie się pojawiały zbyt wiele tam tandety ) fotele wygodne przestrzeni jak na klasę auta pod dostatkiem bagażnik ogromny . Silnik dane fabryczne to ściema auto jest mułem , na testach widać że 8,3s to tak naprawdę 10s zresztą podczas jazdy to czuć auto powolne i słabe ( 1,4 tsi 125 KM 100% lepszy ). Układ hamulcowy wystarczy parokrotnie go użyć i czuć że ma dosyć. Wyciszenie do 100 km dobre następnie każde kolejne 10 km dodaje tyle niechcianych odgłosów że przy 140 jest naprawdę nie miło w kabinie . Awaryjność i tu Skoda poległa nie mam na myśli softa i wgrywania nowych poprawek od 2 lat prawie tylko elementy auta to klapa tył 2x i nadal wali amortyzator , 3- sterowniki , skrzypi coś za kanapą ( nie klapa ) skrzypi zawieszenie tył , partronik 2sz wymiana , i przypadłość jak się dowiedziałem źle zaprojektowanej skrzyni zaczyna dziwnie haczyć i -- skrzynia jest nie odporna na temperaturę efektem tego jest p wymiana na nową , ale to już znana bolączka ukrywana przez Vaga .
Jak ktoś miał 1,4 tsi i ma obecne 1,5 to istna tragedia mocy więcej ale auto to muł . Spalanie w trasie super ale miasto 8 -9 litra a to fatalny wynik .
Nowa wymieniona , ale wiem że posiadają wadę i sypia się niewiarygodnie polecam zainteresować się tematem przed zakupem .
To auto raczej rodzinne do wolnej jazdy ale i tu czasem są zakręty itp. auto to taki klocek jazda meczy bo trzeba cały czas przypominać sobie że jedziemy Skodą O4 a ona się słabo prowadzi i jest podatna na podmuchy boczne .
Typowe aut tych lat lakier eco i wiadomo jaki .
Największa porażka Skody wyłączamy coś i nigdy nie wiem czy źle kliknąłem czy też jak często bywa system się zamulił i za 10s zareaguje wiec klikam ponownie ale wtedy są 2 kliknięcia i wł. a następnie wył. TRAGEDIA .
Auto z ogromnym zmarnowanym potencjałem niedopracowane i zrobione zgodnie z zasadą maksymalizacja zysków kosztem kupującego .
Skrzynia padła po 8 tyś km !!!!!!!!!!!!!!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

7,7