Lista ocen Skoda Octavia IV Kombi (45) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
W porównaniu do innych aut segmentu jest ok, hałas oceniam na poziomie Skody Superb więc teoretycznie powinno być dobrze. Jednak w porównaniu do Golfa 7 z którego przesiadłem się do Octavii jest jednak zauważalnie głośno. Do tego wręcz stopnia, że pierwsze dni w nowym aucie były wręcz męczące przez dobiegający do kabiny hałas. Mój egzemplarz wyposażony jest w szyby dźwiękochłonne, więc wolę nie myśleć jak wyglądałaby jazda bez tej opcji. Po...
~Krzychum
Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW
Wysiszenie jest równie słabe jak w poprzednim modelu, silnik słychać w środku naprawdę głośno, do tego stopnie, że aby normalnie rozmawiać przez zestaw głośnomówiący zwalniam na autostradzie do 120km/h. Oczywiście można rozmawiać przy wyższej prędkości ale to już tylko mocno podniesionym głosem i zwiększenej dłośności telefonu.
~Arkos
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
W pełni zasłużone 5 gwiazdek. Silnika prawie nie słychać, czasem coś powyżej 120 km/h zacznie szumieć w uszczelkach. Generalnie jestem bardzo zadowolony, bardzo dobrze wyciszony samochód w każdej swojej części. Nawet bagażnik w kombi pod tym kątem wypada dobrze.
~Rc
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Sporo zależy od opon. Co dziwne firmowe good year (letnie) są głośniejsze od chińczyków (zimowych). Nie mniej mogłoby być ciszej. Ratunkiem jest nawet standardowe audio które skutecznie zagłusza hałas otoczenia. Swoją drogą standardowe audio jest bardzo ok.
~GrzegorzMraun
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Oglądałem YT pewnego pana co się zachwycał wyciszeniem skody zastanawiam się ile mu dali by tak kłamał . Do 100 km / h bardzo dobrze 120 bardzo słabo 140 bardzo źle 160 szkoda opisywać tych świstów i huku . Ford przy 170 jest ciszy niż tu przy 140 .
~Paweł
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Mówią, że Japończyki są słabo wyciszone. Nie wydaje mi się. Od 120 kmh robi się masakrycznie głośno. O rozmowie przez bluetooth przy tej prędkości można zapomnieć.
~SIMA
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Dokupiłem podwójne przednie szyby. Jeździłem też wersją bez tego dodatku. Subiektywnie nic to nie zmieniło oprócz mojego portfela chudszego o 550zł.
~Hoswood
Kombi 1.5 TSI e-Tec Mild Hybrid 150KM 110kW
Samochód jest bardzo głośny wewnątrz podczas prędkości autostradowych dodatkowo skrzynia plastiki. Boczki drzwiowe zrobione chyba z 3x przemielonych butelek.
~Jacek
Kombi 2.0 TSI 190KM 140kW
Słuchać szum tylnich kół, z przodu również średnio. Pakiet szyb dźwiękoszczelnych nie nadrabia... Tu nienajlepiej ale i dramatu też nie ma. Przeciętnie

Usterki Skoda Octavia IV

Skoda Octavia IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~CeeJay87
Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW
Podczas spokojnej jazdy ze stałą prędkością jest naprawdę dobrze. Gorzej podczas przyspieszania, bo sam odgłos silnika jest taki sobie.
Skoda Octavia IV Kombi