Lista ocen Skoda Octavia III (247) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Z
Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW
Wyciszenie jest na poziomie właśnie 15-letniego Passata. Jazda w mieście - cisza i spokój. Do 120 km/h jest jeszcze bardzo komfortowo. Jazda na autostradzie ok. 140-150 km/h sprawia, że już słyszymy szum powietrza i opon, ale jest to na znośnym poziomie. Wciąż nie muszę podgłaśniać muzyki, albo możemy spokojnie (bez podnoszenia głosu porozmawiać). Przy 180 km/h szum jest już spory - głośniej muzyka :) coś za coś. Silnik na postoju i...
~maeri
Kombi 1.4 TSI 140KM 103kW
Silnik cichutki w stosunku do o1 diesla. Zaczyna huczeć > 135 na autostradzie. W standardzie miałem opony 17 225/45 Dunlop lato , teraz mam 16 205/55 Goodyear UG8 zima. Huczą podobnie z tym że lekko zauważalnie ciszej jest na 16kach. Co do hałasów z belki - zawieszenie jest zestrojone twardo ale jest dobrze. Chociaż po prawdzie 90% tras mam po Belgii,Holandii i Niemczech. Mam dodatkową przestrzeń w bagażniku (podwójna podłoga) , niektórzy...
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Silnika prawie nie słychać. Szum wiatru od 120 coś tam słychać, od 140 już bardziej. Praktycznie brak wyciszenia podłogi i bagażnika, bardzo słychać koła. Bagażnik już wyciszyłem, zbieram się do obklejenia matami wygłuszającymi całej podłogi, ale to poważne wyzwanie. Po wygłuszeniu bagażnika jest wyraźnie lepiej. Przeszkadza też trochę głuche dudnienie dochodzące z podwozia przy przejeżdżaniu przez nierówności. No cóż, nothing's perfect.
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Na szczęście można to poprawić niewielkim w sumie kosztem, ale to wstyd że kupując nowe auto teoretycznie średniej klasy musimy się tym zajmować. Cicho jest przy niższych prędkościach - do 120 km/h na równej drodze pokrytej gładkim asfaltem. Niestety, słychać każdy wybój, przy wyższych prędkościach dołącza szum z drogi i świst wiatru. Tutaj wzorem był mój pierwszy mercedes W124 2.6 z 1988 roku, w którym szumieć zaczynało przy 180 km/h...
~r.
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Silnik, choć nie klekocze, wyraźnie słychać na postoju, we wnętrzu sporo ciszej, ale także silnik da się słyszeć, do 160 km/h da się normalnie rozmawiać, w zasadzie jak przy 90 km/h, powyżej tej prędkości trzeba podnosić głos. Wydaje się, że powoduje to przede wszystkim pęd powietrza, który zwiększa swoją prędkość między lusterkami a przednim słupkiem. Relingi też nie pomagają przy wyciszeniu.
~Grzegorz
Kombi 1.4 TSI 140KM 103kW
Samo auto ok. Bardzo niskie szumy jak na tą klasę. Silnik cichy o niskim poziomie wibracji. Zawieszenie tylne jest bardzo kiepsko wytłumione. To najsłabszy element auta. Przy jeździe na pusto i dużych nierównościach jest to drażniące i męczące - dudnienie. Na co dzień OK. Na trasie b. dobrze. Ale szukam możliwości wyciszenia zawieszenia. Jazda z bagażem i pełnym stanem znacznie przyjemniejsza.
~SvenNkv
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Niestety w tym elemencie nie jest za dobrze. Oczywiście mogę odnieść się do poprzednich aut czyli forda Focusa 2006 r. i golfa 2010 r. Poziom hałasu porównywalny z fordem czyli wysoki. Przy 140 km/h można zapomnieć o słuchaniu radia. Rozmowy też raczej podniesionym głosem. Hałas generalnie jest duży i męczący. GOLF pod tym względem wypada dużo, dużo lepiej. Świetnie wyciszone auto.
~Mit
Liftback 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Doskonałe wyciszenie. Można swobodnie rozmawiać przy prędkości 140 km/h. Testowałem wcześniej identyczną Octavie z silnikiem 1,6 tdi i wydawała mi się głośniejsza. Pewnie zaraz jacyś malkontenci powiedzą że w Audi i BMW jest lepiej, ale marki te kosztują 2 x więcej niż skoda, więc porównanie jest nie na miejscu. Według mojej opinii jak na samochód z dieslem z średniej półki doskonale wyciszony.
~Tito
RS Kombi Facelifting 2.0 TSI 230KM 169kW
Jak na auto w tej cenie i takiej marki moge dac szczere 5. Powyzej 140 jest odczuwalny spadek wyciszenia. Porownujac do Opla i Hyndaia to Octavia jest w srodku. Opel byl chyba minimalenie lepiej wyciszony poniewaz mial pakiet wyciszenie, a Hyundai powyzej 100 na godzine robil sie mocno glosny w srodku. Nie jest to Audi, BMW, Volvo czy Benz. Ale na swoja klase bardzo dobrze.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia III
6,2
7,6
5,7
~Łukasz
Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Na postoju silnik prawie nie słyszalny. Przy prędkościach do 100km/h wewnątrz można spokojnie komfortowo podróżować, rozmawiać a pasażerowie spać. Przy wyższych prędkościach jest już niestety gorzej. Hałas opływającego powietrza jest znacznie słyszalny w kabinie ale do zaakceptowania. W moim egzemplarzu przy ponad 140km/h bardzo hałasowała przednia wycieraczka