Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback Facelifting (55) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Protosi
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW
Zawieszenie jest dosyć twardo zestrojone. Autem nie buja w zakrętach. Prowadzi się pewnie. Wadą octavi z silnikiem benzynowym jest zbyt miękkie zawieszenie z tyłu. Przy załadowanym bagażniku podczas wakacyjnej wyprawy tył pięknie \"przysiada na osi\" i już tak fajnie nie jest ... Zawieszenie ogólnie bardzo delikatne, szczególnie z tyłu. Wystarczy chwila nieuwagi i już mamy rąb z zawieszenia a wtedy tylko ASO i pełna geometria ... Poza tym...
~Grzegorz
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Prowadzi się bardzo dobrze, zależy na jakich oponkach. Często poddają się łączniki stabilizatora (auto jeździ 150 km po mieście), ogólnie ze względu na swoją masę przy oczywiście intensywności użytkowania auta elementy zawieszenia trzeba będzie wymieniać. U mnie już poszły sworznie, łączniki stabilizatora, sprężyny amorka z łożyskami, tuleje wahaczy, jeśli auto będzie śmigało w trasie, to nie będzie konieczności częstego reperowania...
~konradinio
Hatchback Facelifting 1.8 TSI 150KM 110kW
Trzyma się drogi jak przyczepiony. Nie sądzę, by to była wina układu, ale na autostradzie pomiędzy Konotopą, a Strykowem (tam gdzie ograniczenie do 70 km/h) przy większej prędkości niż przepisowa (ale tylko na chwilę ;-) miałem wrażenie jakby tył jakoś dziwnie uciekał o kilka cm. Na innych autostradach takich wrażeń nie miałem. Wspomaganie super, obojętnie, czy manewrujemy na parkingu, czy też przy dużych prędkościach.
~Czereśniak z wioski
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW
Czuć każdą nierówność, twarde, w zakrętach ok. Prowadzenie w skali 1 do 10 daję jako - 10. Od początku problemy z układem jezdnym. Auto ściąga mimo nowych opon i wyważonych w profesjonalnym warsztacie, telepie kierownicą, gemetria poprawiana na gwarancji ale i tak nic nie dało. Nadwozie bardzo podatne na poczny wiatr. Na oponach 195/65/15 odrywa się od ziemii. Minimum to 205 lub 215
~Jacek
Hatchback Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW
Jak na niezbyt niskie auto, Octavia nie ma problemów przy pokonywaniu zakrętów. Kilka razy udało mi się ją wprowadzić w poślizg, na zimówkach, przy dość zwariowanej jeździe, oczywiście na pustej ulicy :), ale generalnie, ze względu na nieźle działające systemy kontroli trakcji, przy normalnej lub nawet dość ostrej jeździe, gdy po prostu nie wprowadzałem auta celowo w poślizg, nie było to proste.
~Silje78
Hatchback Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW
Bez wiekszych zastrzezen. Raz wymieniane laczniki stabilizatora z przodu. Sprezyny zawieszenia przy 85tys - wg mechanika byly ok, natomiast ja wolalam uniknac sytuacji gdy jedna z nich peka mi w dluzszej trasie (tyl lekko osiadl). Teraz zaczyna sie odzywac tylne zawieszenie, ale to juz ostatnie jej tygodnie u nas wiec przyszly wlasciciel bedzie musial temat zalatwic.
~Mikołaj
Hatchback Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Przesiadłem się z Focusa 1, słynącego z bdb zawieszenia. W porównaniu z Foką Skoda lepiej wybiera nierówności, ale jest zdecydowanie bardziej podsterowna. Po pół roku użytkowania dalej nie czuję się za kółkiem tak pewnie jak w poprzednim samochodzie. Odczuwalne to jest szczególnie przy prędkościach powyżej 100 km/h.
~schwyntzu
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Zawieszenie zestrojone na średnim poziomie. Nie \"buja się\" tak jak auta francuskie, ale nie jest tak twardy jak np. Seat Leon czy Honda Civic. Podsumowując: da się szybko przejechać zakręt, a mimo tego nie wypadają plomby z zębów na progach spowalniających.
~Pablo
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
W porównaniu z poprzednikiem(fiat bravo)niema rewelacji,przy mocniejszych podmuchach wiatru auto miota się po drodze,szybkie pokonywanie zakrętów też nie należy do przyjemnych buja się jak dorożka.Dobrze wybiera nierówności taka namiastka komfortu.
~VRS Member
Hatchback Facelifting 2.0 TFSI 200KM 147kW
Do pełni szczęścia polecam obniżyć auto, prowadzi się zdecydowanie lepiej względem serii, która stoi dość wysoko. Polecam sprężyny Eibach Pro Kit, auto siada w sam raz a przy okazji w dalszym ciągu jest komfortowo.
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting