Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (456) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 655 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~orkadon@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Przy prędkości 190 km/h dźwięk przypominał rotor śmigłowca, przy robieniu "górki", kiedy potrzeba najwięcej mocy. Jakieś huczenie przy kołach. Brzydki dźwięk przy "żyłowaniu" na niższych biegach, ale jak na tą klasę OK. Pisząc klasa mam na myśli klasę C, ponieważ do takiej zaliczam OCtavie II, jak ktoś nie wierzy, to polecam zmierzyć nadwozie i zapytać na jakiej bazie powstał ten pojazd. Tylko, że marketing Skody jest tak przekonywujący, a...
~polandojin
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
wyciszenie to raczej slabsza strona autka. to 100km/h to jak Cie moge. ale 120km/h to juz nie jest to czego oczekiwalem po aucie tej klasy. ROzumiem, ze w Megane moze łeb urwac od huku, ale nie w poządnym Niemcu :) Prosze jednak zwrocic uwage na fakt, ktory wspomnialem na poczatku - auto nie jest wyczynowym ani zadnym innym wymyslem. ot zwykle autko i poziom wyciszenia nie powinno nadto zaskakiwac
~jarpoz
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie jest źle. Mam wrażenie że silnik z pompą rotacyjną jest o wiele mniej natarczycy niż wersja z pompowtryskiwaczami ( też jeździełem ). nIESTETY ODNOSZĘ WRAŻENIE ŻE PRZY PRZEBIEGU 60 TYS KM JEST GŁOŚNIEJSZY - i to zarówno silnie, zwłąszcza powyżej 120 km / h, pojawiają się też oscylacyjne ( w sumie ciche ) dźwięki związane z toczeniem kół. Mam wrażenie że głośniej pracuje klimatyzacja.
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Na postoju, zwłaszcza na zewnątrz wyraźnie słychać że to Volkswagenowskie TDI, nie pracuje z kulturalnie. Na trasie do 130 km/h jest naprawdę dobrze, trudno się do czegoś przyczepić, przy dynamicznym przyspieszani słychać delikatny świst turbiny, który jest całkiem przyjemny, powyżej zaczyna być głośno ale akceptowalnie, nawet przy max. 195 km/h (licznikowo) jest oki.
~irysek222
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Co do wyciszenia no nie jest najlepiej ... słychać ten typowy dźwięk diesla :) ale do 130-140 daje rade... później 170-180km/h noo już silnik chodzi wyraźnie ciut za głośno.. wyciszenie jest kiepskie... porozmawiać się nie da bez wydzierania hehe Tylko coo ? co mówisz ? mów głośniej ! no krótko mówiąc mogłoby być lepiej !
~Boolean
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Powyżej stowki już musialem dawać radio na maksa, żeby cokolwiek słyszeć;) chyba też wiek robił swoje, ale generalnie nieco za głośno jak dla mnie. Przy jeździe po autostradzie miałem kłopoty, żeby porozmawiać z pasażerem bez podnoszenia głosu. Zdecydowanie jeden z najsłabszych punktów.
~OctavYan
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Przy niskich prędkościach ujdzie, ale od 100 km/h robi się mniej komfortowo. Przy prędkościach autostradowych słuchanie radia czy rozmowa do przyjemnych nie należą, ale na upartego ? nie są niemożliwe. Chociaż spotkałem się też z bardziej przychylnymi opiniami. To pewnie kwestia indywidualna.
~jarpoz@tlen.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Uważam że bardzo dobre. Głośny jest tylko po rozruchu na zimno ( w końcu jest to diesel ). Silnik na zewnątrz wydaję się być bardziej hałaśliwy niż wewnątrz. A przy okazji rozgrzany bardzo przyjemnie brzmi. Moja żona twierdzi że to brzmienie "wzbudza zaufanie". Porównała je nawet do mruku kota.
~Mikemed
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Nieco glosny dopiero powyzej 3,5 tys. obrotow, czyli dla milosnikow komfortu wartosci sporadycznie osiaganej. Diesel kulturalny, nie \"klekocze\" nachalnie, tylko przy naprawde zimnym starcie przy temp. <-10 st. C moze to kogos razic a i tak tylko przez chwile.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback
6,3
8,4
10,3
~Lasq
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Tu jest nieźle, długo posądzałem Octavkę o hałas przy wyższych prędkościach powyżej 130km/h. Po założeniu Blue response 2 to zupełnie inne auto (salonowe czeskie Matadory to bardzo słabe i głośne gumy). Różnica względem Mondeo w zasadzie trudna do uchwycenia.
Skoda Octavia I Hatchback