Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (474) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 637 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Bez zarzutów. Ale nie wyobrażam sobie takiego samochodu bez klimatyzacji. Ja mam manualną i bardzo precyzyjnie można ją ustawić. Z automatyczną nie miałem do czynienia. Jedyny mankament to, że pokrętło wyboru miejsc wentylowanych nie kręci się 360 stopni. Aby przekręcić z wentylacji na przednią szybę na wentylację "na twarz" trzeba zrobić 270 stopni obrotu w lewo, a mogło być przecież 90 stopni w prawo. Niby drobiazg - ale jest.
~irysek222
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie narzekam choć coś klimatyzacja mi "wyje na postoju" na wolnych obrotach auta... do tej pory nie doszłam co to jest... poza tym nie doszłam z powodu braku czasu i ze względu mało uciążliwego problemu gdyż rzadko używam klimy. Diesel w zime mógłby szybciej się ogrzewać.. Problemu z zaparowanymi szybami nie ma, klima i wszystko jest już ok. Tylna podgrzewana szyba tez chwila i wszystko widać
~jarpoz@tlen.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyjeżdżam zwykle z garażu w którym temperatura jest zazwyczaj wyższa o 12 st. C w porównaniu z temp. na dworze. Ale jeden raz odpalałem go w woj. Świętokrzyskim po 11 st. mrozie ( listopad 2004 ) - zaczął rozgrzewać się po ok. 7-u kilometrach. Wentylacja - w zasadzie dobrze / ale nie rozumiem dlaczego, przy nawiewie ustawionym na szyby, nie można włączyć wewnętrznego obiegu powietrza???
~rafaldo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o zakres temperatur w granicach 5-25 stopni to jest bardzo dobrze. Jednak gdy wybieramy się na dłuższą trasę kiedy temperatura sięga 30 stopni to należy zaplanować przerwy w trasie co najmniej co godzinę, z drugiej strony jak temperatura spada poniżej zera i trasa jest krótka (do 10km) to można zmarznąć. Na dłuższej trasie samochód bez problemu się rozgrzeje.
~Zenek, n_p@o2.pl, gg 5013229
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto kupiłem z białymi i w 100 % przeźroczystymi szybami. Okleiłem wszystkie bez przedniej. Przez brak szyby atermicznej z przodu auto szybko się nagrzewa w lecie. Cząsto (w Portugalii, Czarnogórze) przy temperaturach powyżej 40 stopni nie wystarczała klima na min. nawet na 4 biegu. UWAGA - szyby atermiczne to ogromna zaleta auta. Ja musze poczekac do wymiany szyby przedniej.
~Jack Weber
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Jak to diesel potrzebuje trochę czasu aby się zagrzać ale jak już osiągnie temperaturę roboczą to piec jest bardzo wydajny. Klimatyzacja szybko potrafi schłodzić wnętrze nawet w bardzo upalne dni. Troszkę denerwuje świszczenie kratek wentylacyjnych ale tylko w pewnej pozycji ich ustawiania i przy jednoczesnej pracy dmuchawy na wysokich obrotach.
~Mikemed
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Wszystkim polecam klime manualna. Macie termometry w ciele? Czy po prostu czujecie kiedy jest wam cieplo albo zimno? W tym drugim przypadku po prostu w krotkiej chwili \"zrobicie\" w aucie cieplo lub zimno jednym pokretlem, bez przeprogramowywania automatu. No i w manualu jest mniej do psucia niz w przereklamowanym \"Climatronicu\".
~Przemo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Chłodzenie bardzo dobrze, jeśli dodamy do tego klimę to wszystko jest jak być powinno. Natomiast problem jest w zimie gdy rozgrzewamy samochód trwa to trochę czasu. Dodatkowo po rozgrzaniu przy włączonym nawiewie na 4 i maksymalnej jego temperaturze może spaść temperatura silnika. Dlatego trzeba stosować w zimie przesłonę na atrapie.
~robin.l@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Super pomysł z zamykanymi nawiewami - można ustawić tak zasłonki szczelin, że są całkiem płaskie i się nie syfią. Miałem manualną klimę i od tego czasu nie kupię samochodu bez klimy. Znakomicie wspomaga odparowywanie wilgoci z przedniej szyby. Kiepski nawiew na nogi z przodu. Wydajność nawiewów OK, chociaż nieco głośna dmuchawa na wyższych biegach.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback
6,3
8,4
10,3
~Irek
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Na pewno wszystko jest OK w wersji Climatronic. Ustawia się temperaturę i zapomina o regulacji - zwłaszcza tak denerwującej latem w przypadku klimy, gdy raz jest za zimno, raz za ciepło. Może brakuje nieco większej precyzji regulacji, być może wynika to z rozprowadzenia powietrza - podobno poprawionego w Octavii II.
Skoda Octavia I Hatchback