Lista ocen Skoda Kodiaq (65) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Mam manuala. Jeździłem też DSG i to jakby dwa inne napędy. Przy DSG duży lag, przy próbie szybkiego przyspieszenia silnik wchodzi na 5 tyś obrotów gdzie jak pisałem wcześniej już zaczyna słabnąć i zamiast przyspieszać to wyje i dużo pali. Pytanie - po co? Zamiast korzystać z dużego momentu obrotowego i turbo ( od 2,5 do 5 tyś obrotów jedzie najlepiej) to bez sensu redukuje te biegi i wchodzi na za wysokie obroty. Ja po przejechaniu się...
~Grzegorz W.
SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Skrzynia manualna. Spodziewałem się lepszej bo bieg wsteczny czasami haczy. Przy jeździe do przodu jest wszystko perfekcyjnie - biegi wchodzą płynnie i ścisło tak jak lubię. Ale codziennie muszę wyjechać z garażu tyłem i ten wsteczny mnie czasami irytuje - raz wchodzi jak w masło a raz byle jak. Do poprawy. Dodatkowo na rondzie słychać na 2 biegu lekkie wycie - wydaje mi się że to skrzynia (albo jakieś łożyska w kołach). Nie jest to jakieś...
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Mieszane uczucia. DSG jest nieziemsko płynna i w ogóle nie czuć jak pracuje. Ale mnie osobiście drażni jak psa! Ponieważ ma programowego "zamula". Wciskam pedał gazu i nic, cisnę mocniej i dopiero auto zaczyna się przez jakąś sekundę zastanawiać czy przyspieszyć. Jeśli chcemy zrobić to sprawnie za każdym razem przed np wyprzedzaniem należy popchnąć dźwignię do tylu uruchamiając tryb sport. W ten sposób oszczędzimy sobie i pasażerom paru slow...
~Owner
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Dla mnie - super. Biegi zmieniają się niezauważalnie - płynnie i bez żadnych szarpnięć. Zestrojenie skrzyni uważam za bardzo dobre i wystarczające pod względem dynamiki dla kierowcy, który jeździ normalnie (czytaj: zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem), zatem wszelkie narzekania na ospałość tej skrzyni uważam za "szukanie dziury w całym". Podkreślę, że nie próbowałem jeszcze jej możliwości w trybie "sport", a i tak jestem zadowolony.
~mmaciek13
SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Płynnie i szybko zmienia się biegi. Co prawda przez pierwsze kilka tysięcy kilometrów były pewne zacięcia przy jedynce i szóstce, ale taki urok nowego samochodu i dotarcia skrzyni. Aktualnie każdy bieg wchodzi miękko i szybko. Dla osób nie przyzwyczajonych na początku może być szok, że przy 40km/h wchodzimy już na czwórkę a zaraz potem na piątkę (jazda miejska), ale po kilku tygodniach człowiek łatwo się przyzwyczaja.
~Leśny Dziad
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
I tutaj muszę zaznaczyć że oceniam całościowy efekt, a na to bardzo wpływa OPROGRAMOWANIE. Skrzynia jest super i użytkowałem kilka samochodów z DSG, Jednak od 2016 roku skrzynie DSG (w dieslach, innymi nie jeździłem) dopuszcza zbyt niskie obroty i ma zbyt duże opóźnienia. Trzeba jeździć w ustawieniu "Sport", wtedy jest OK, po inżyniersku.
~wujo87
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
nie wiem czy to tylko ja mam ten problem ale drugi i trzeci bieg wchodzą z oporem przez co ciężko o płynne ruszanie oraz jazdę (szczególnie w mieście) możliwe że to jakaś wada fabryczna. Aktualnie prowadzę rozmowy na ten temat z serwisem gwarancyjnym który puki co twierdzi że wszystko jest według nich ok (a nie jest).
~Łukasz
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Bez większych uwag, przy spokojnej jeździe ekonomiczna, przekłada się dość płynie, jednakże po za trybem sport, a w szczególności na trybie eko przekładanie biegów jest przeciągnięte, a gdy się chce ruszyć żwawo to trzeba gaz wcisnąć do dechy.
~Marek
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Inteligentna bestia, fajnie reaguje na to, jak posługuję się pedałem gazu. I płynność zmiany biegów - jak nie zwracasz uwagi to nie czujesz, że bieg się zmienił, oczywiście trzeba najpierw trochę km przejechać.
~Jasiek
Scout 2.0 TSI 190KM 140kW
w 2020 DSG już chodzi znacznie lepiej niż w wcześniejszych wersjach. Biegi są dobrze dobierane, szybko zmieniane, na tor nie jeźdzę tym autem, a aw zaspie nigdy nie utknąłem. więc wszystko jest w porzadku :)