Lista ocen Skoda Kodiaq I SUV 2.0 TSI 180KM 132kW 2016-2019 (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Skoda Kodiaq
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Przy tym silniku i wadze auta to z góry trzeba założyć wyższe wydatki na paliwo. Ale uważam, że to trochę indywidualna sprawa , bo bardzo zależna od stylu jazdy. Ja uważam, że dramatu nie ma, wręcz przeciwnie, w trasie jakieś średnio 8,5 przy jeździe normalnej jeździe to chyba nieźle. Ale jak rano jadę do pracy 1, 5 km to jest 13/100. Jak takich dystansów zrobię trochę to średnie jest powyżej 10, tylko że to nie jest miarodajne. Innych...
~Owner
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Jak na auto tej wielkości i mocy o raz z tym wyposażeniem dość niskie, ale jeszcze nie mogę wypowiadać się w pełni autorytatywnie, zanim nie przejadę większej ilości kilometrów. Na razie w spokojnej jeździe miejskiej zadowala się 8 - 8,5 l benzyny, więc uważam, że jak na tę pojemność i moc, to bardzo dobry wynik.
~Damian
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
No i tu pojawia się dylemat, auto lubi pożerać paliwo. Jak na drogach krajowych jedzie moja zona to potrafi zrobić wynik 6,1, na tej samej trasie ja robię 7,3, a na ekspresówce to 10,3 l /100. Ale biorąc pod uwagę gabaryty auta to chyba nie jest tak źle. Na pewno nie opłaca się jeździć na trybie eco.
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Poza paliwem nic więcej więc ciężko coś powiedzieć. Ale zaskoczyło mnie spalanie. Średnie od początku mam w okolicach 8,5 l po przejechaniu ponad 8 000 km. Większość autostrady w Europie.
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
do tej pory tylko lać paliwo i nic więcej. Przy spokojnej jeździe potrafi się zamknąć poniżej 7L ale przy prędkości pod 200km/h potrafi wypić i 16L.
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Jak narazie poza paliwek nie mialem innych wydatkow. Leje I jade. Pali rozsadnie ale ja mam ciezka noge wiec dla mnie OK.
~Marcin, Kraków
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Stanowczo za drogi w zakupie. Przeglądy ok. Spalanie za duże - moje średnie powyżej 10 l na 100 KM.
~GruenerVeltliner
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Uwzględniając ratę leasingową - bije q5 na łeb. Ale 10 litrów na 100 wypija.
~Coolvi
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
No niestety, SUV klasy średniej nie jeździ za grosze.
Skoda Kodiaq I SUV