Lista ocen Skoda Fabia III Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW 2014-2018 (16) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Mam auto 4-letnim pakietem serwisowym w cenie i 4-letnią gwarancją, więc na razie interesuje mnie tylko tankowanie i wymiana oleju. Olej dlatego, że pakiet serwisowy dotyczy obsługi co 30000 km, co raczej się nie sprawdza i nie jest zdrowym dla silnika. Po pierwszych 18000 km była potrzebna dolewka oleju. Od tego czasu olej wymieniam co 15000 km, czyli co drugą wymianę robię na swój koszt - w ASO ok. 350 zł. Spalanie rewelacyjne, w mieście ok....
~Stefan
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Większość raportów spalania dla fabii kombi z silnikiem 1.2 tsi 110 KM można włożyć między bajki. Auto owszem mało pali jak się muska pedał gazu , przyspiesza jak 2 cylindrowym czinkłeczento i nie przekracza 110 k/h. A więc przy takim stylu jazdy nie potrzebne jest przepłacanie za TSI, w zupełności wystarczy 1.0 mpi Ale jak się trochę dynamiczniej pojedzie w mieście albo przyciśnie na autostradzie do 160 k/h to wypije jak nic spokojnie 12...
~tacek
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Od miesiąca jestem w posiadaniu tego autka, przejechałem nim 2000km. Po kilku dniach udałem się w trasę ok 250km (90% autostrada). W jedną stronę jechałem z prędkością 110km/h spalanie wyszło 5,3, w drodze powrotnej 150km/h i spalanie wyszło na poziomie 7,0l. Teraz komputer mi pokazuje spalanie długookresowe 5,7 (mam 20km do pracy) jazda bez szaleństw bo przez wioski jadę więc 60 ustawiam na tempomat. Silnik godny polecenia, dobre...
~wojtek
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Serwis przez 60tys. gratis-super. Spalanie: na 4tys.km wg komputera 6,8l/100km 70% miasto reszta autostrada. Wynik uważam za b. dobry. Nie należę do kierowców "spokojnych" , Auto ma 110km więc musi jechać odpowiednio dynamicznie i tyle
~Darek
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Spalanie jak na takie małe autko 7,5-8 l/100 w mieście trochę przesadne ale z drugiej strony coś za coś, jest moc i w tak lekkim aucie można ją poczuć. Wiadomo nie jest to Bugatti Veyron ale jest przyjemnie i w końcu to auto do innych celów.
~Mideusz
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Póki co tylko jedynymi kosztami była wymiana oleju i filtrów. Spalanie akceptowalne. Tak jak już wiele osób pisało ten silnik potrafi być ekonomiczny, ale przy ostrym traktowaniu może spalanie skoczyć nawet do 10 litów/setkę
~goliat173
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Mocniejsza i elastyczniejsza benzyna w porównniu do poprzedniego wolnossącego auta z gazem (1.4 75km) a koszty prakktycznie niewiele większe licząc amortyzację instalacji lpg i koszty przeglądów.
~mijodl
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Z pakietem serwisowym na 4 lata lub 60 tys. km pozostaje tylko płacić ubezpieczenie i tankować. Serwis jest dobrze skalkulowany pod względem relacji cena/jakość usługi.
~Skoda
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Jak na benzynę bardzo w porządku. Wiadomo jak przy ciężkiej nodze załączy się turbina to spalanie wzrasta. Na trasie bajka. Ponad 700 km na baku.
~bombadil
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Pali niewiele, więc jeśli o to chodzi jest OK. Czas pokaże jak będzie z innymi elementami.
Skoda Fabia III Kombi