Lista ocen Skoda Fabia II Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW 2007-2010 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Niestety silnik powyżej 2000 obrotów jest głośny - co jest męczące przy dłuższej trasie. Gdybym oceniał tylko jazdę w mieście czyli do 2000 obrotów to była by 4. Silnik pomimo 85km słaby ponieważ moment obrotowy to tylko 138nm a do tego osiągany przy 3800 obrotów. Czyli niestety jest mulasty, słabo się zbiera.
~marek
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
mułowaty do 3500 obrotów potem już dobrze, ale spalanie leci wtedy w górę szybko. powyżej tych obrotów czuć potencjał tego silnika, nawet z 4 osobami na pokładzie i załadowanym bagażnikiem można pościgać się. szkoda że żeby spalanie było na niskim poziomie trzeba stosować eko-driving albo jeżdzić do 100km/h.
~ŁukRak
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Jeśli chodzi o kulturę pracy, to moim zdaniem w porządku. Niestety, bardzo kiepska elastyczność silnika, zwłaszcza na wyższych biegach. Próba dynamicznej jazdy pozamiejskiej kończy się wysokim spalaniem i miernymi osiągami....
~Logruss2
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Mało dynamiczny, ale za to zupełnie bezproblemowy. Oleju nie bierze w ogóle, a i innych płynów eksploatacyjnych nigdy sam nie dolewałem. Wymiana oleju i przegląd co 15 tys. km wystarczają.
~Tomasz
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Szału nie ma z dynamiką. Moc silnika taka jest a nie inna. Biorąc pod uwagę, że silnik dobrze współdziała z LPG zdecydowałem się na ten model.
~ewkonin
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Silnik hałasuje. Mój stuka przez paredziesiąt sekund po odpaleniu, taki kupiłem ale widzę zę to wina regulatorów więc nic z tym nie robię na razie.
~Maciek W.
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Silnik pracuje dobrze, ale wymaga odpowiednich obrotów by móc wyprzedzać. Generalnie prze tej waze samochodzu silnik 1,4 sprawdza się doskonale.
~Marcin
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Na trasie nieco brakuje mu pary, ale w jeździe miejskiej i podmiejskiej jest jak najbardziej wystarczający. Nieco głośny.
~lopik
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
silnik 1,2 3 cylindry trochę głośny przypomina mi pracą turbo diesla ale co najważniejsze bardzo elastyczny i nie najsłabszy
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia II Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
6,9
8,3
~Marcin
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
OD nowości jeżdżę do serwisu w Kaliszu i nie wiedzą co jest z nierówną pracą silnika! Tragedia!
Skoda Fabia II Kombi