Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Sedan

Silnik 1.2 i 64KM 47kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Skoda Fabia I Sedan 1.2 i 64KM 47kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ze względu na niechęć do korodowania, naprawdę się tego nie spodziewałem.
Miałem ten samochód 5 lat, zrobiłem nim 65 tys. km. Jak na samochód pełnoletni niezawodność stała na akceptowalnym poziomie. Na minus: silnik 1,2 w tym aucie jest tragiczny, klimatyzacja była słabo efektywna, na plus zaskoczył mnie praktycznie brak korozji i ogromny bagażnik. Jednak największą zaletą tego auta była pewność, że zawsze dowiezie mnie z punktu A do punktu B.
Mam wrażenie, że 1,3 w Favoritce był żwawszy, dynamika tej jednostki jest naprawdę kiepska. Słabe przyspieszenie, elastyczność jeszcze gorsza, jazda pod górę gwarantuje potok niecenzuralnych słów.
Nie ma do czego się doczepić, skrzynia bezawaryjna, dobrze chodzi.
Oznaki korozji w tym samochodzie zaczęły się pojawiać po ponad 15 latach i to tylko dlatego, że auto po zakupie od I właściciela nie było garażowane!
Szeroki słupek C, specyficzny widok do tyłu, ale wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Łatwo wyczuć początek, jak i koniec samochodu.
Wszystko jest logicznie rozplanowane, przyciski są łatwo dostępne i znajdują się tam, gdzie powinny.
Klimatyzacja to spora wada tego auta, zimą zaczyna działać po 10 minutach, do tego pracuje głośno.
Autko jak na 4,2m długości ma absurdalnie duży bagażnik, wiem, że Skoda wycofała sedany ze względu na ich wątpliwy wygląd, ale była to praktyczna wersja nadwoziowa. W środku wygodnie jest z przodu, z tyłu życzę powodzenia na dłuższej trasie przy odsuniętych przednich fotelach (tak wiem, segment B).
Przy niskich obrotach fajnie, przy wysokich trzeba podnieść głos / podgłośnić radio.
Pali nieźle, brała dość dużo oleju, ale przy takim przebiegu to wytłumaczalne.
Jeżeli podchodzimy rozsądnie, nie wymagając dynamiki Ferrari ani bezawaryjności od 20-letniego auta, to Fabia prezentuje naprawdę dobry stosunek ceny do jakości.
Zepsuł się mechanizm klaksonu, bywały problemy z elektrycznym otwieraniem szyb, wymiany wymagała linka od ręcznego.
Klimatyzacja, z takich rzeczy których bym się spodziewał to pęknięty kolektor wydechowy i sprzęgło. Jak na tyluletnie auto to nieźle. Żadnych problemów ze skrzynią, zawieszeniem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 64KM 47kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I Sedan 1.2 i 64KM 47kW