Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Azor, 14 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 210KM 154kW
Rok produkcji 2008
Saab 9-3 II SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny. Są wnim naprawdę żwawe konie.
Super auto. Jak przejadę nim 10t km lub więcej to może zmienię zdanie. W tej chwili jestem z niego bardzo zadowolony.
Jak dla mnie silnik sprawuje się b. dobrze. Jest mocny i sprawia, że auto ma przyśpieszenie. Kultura pracy - jest dość cichy, choć pewnie są auta o lepszej charakterystyce.
Skrzynia automat - sprawuje się bardzo dobrze. Płynna zmian biegów, praktycznie nieodczuwalne przejścia z biegu na bieg.
Precyzyjny. Bardzo przyjemnie prowadzi się auto.
Przód i boki - ok; Tył - wymaga nauki.
Wszystko na swoim miejscu. Przyciski, gałki, dźwignie bardzo logicznie rozmieszczone. Czytelny komputer pokładowy.
Klima chłodzi aż miło. Jest naprawdę wydajna.
kierowca i pasażerowie czują się dobrze. Miejsca jest wystarczająco dużo. Siedzenia (skórzane) naprawdę wygodne. Potwierdzam obiegową informację, że siedziska w Saabie są jednymi z lepszych.
Jak dla mnie jest dobrze. Silnik słyszalny jest przy większych prędkościach. Jak do tego dodamy szum wiatru to robi się nieco hałaśliwie. Ale śmiało ocenę doba można wystawić.
I tu robi się dopiero przeciętnie/nieciekawie. Zużycie paliwa, przeglądy to małe piwo w porównaniu z naprawą (zakupem nowych części). Części są kosmicznie drogie. Nawet gdy przeglądamy ceny z rynku wtórnego, są one o wiele wyższe niż innych renomowanych marek np. audi, vw, itp.
Auto mogłoby być tańsze. Części - na pewno.
przejechałem ok. 1.000km - auto działa bez zarzutu.
jak na razie cisza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 210KM 154kW [l/100km]