Lista ocen Renault Trafic II (76) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marta i Zbyszek D.
Furgon 2.0 120KM 88kW
Szeroko rozstawiony wiec stabilny. Polecam ogumienie o większych parametrach. Szczególnie w zimowe górskie wędrówki. Większe spalanie na szerszych oponach to w tym przypadku mit, bajka. Sprawdziłem. Z przyczepką campingową busik dzięki większym kołom staje się na małych leśnych dróżkach w górach super stabilny. Jedyne co można zauważyć lekkie przekłamanie szybkościomierza.
~bu
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Ktoś napisał, że to źle jeździ. Jestem zdziwony, bo wg mnie jeździ rewelacyjnie - jak dużą i wysoka osobówką. Mam poczucie dużej pewności prowadzenia na prostej i na łukach i to niezależnie od prędkości. Mam wrażenie, że gdyby silnik był mocniejszy o np. 100 km to tym autem dałoby sie jeździć niezwykle dynamicznie. Tłumienie nierówności - bardzo dobre.
~LinekPark
Furgon 1.9 dCi 100KM 74kW
Całkiem dobrze resoruje. Nawet na pusto. Długi rozstaw osi w następnym kupionym egzemplarzu, podnosi jednak komfort ciut wyżej. Precyzja prowadzenia wystarczająca jak na busa. Żadnego błysku w tym wszystkim. Jednakże nie ma na co narzekać.
~Paweł
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Daje radę. Sprężyny wymieniłem na wzmocnione. Oryginalne były do wymiany bo pękły. Tylne tarcze kosztują tyle co wentylowane przednie bo są razem z piastą. Można się bawić w same tarcze ale można czujnik ABS uszkodzić. Gra nie warto zachodu.
~Paweł
Kabina 2.5 dCi 150KM 110kW
Auto z niemiec z udokumentowanym przebiegiem prawie 2000tys km, uważam że układ jezdny jest w świetnym stanie, nic nie stuka i nie puka,auto nie \"tłucze\" prowadzi się pewniej w zakrętach od T5, naprawdę bardzo przyjemnie jeździ się tym autem, duży plus
~jeju01@gmail.com
Furgon 2.5 dCi 150KM 110kW
Zawieszenie -Na początku było ok ale już przed 100 tys zaczyna się sypać -bardzo delikatne -stworzone na autostrady i to te zachodnie na pewno nie na nasze drogi-fakt tłumi nierówności ale do czasu. Bardzo dobrze trzyma się na zakrętach ogólnie ok.
~Adam
Furgon 2.0 dCi 115KM 85kW
Auto niesterowne z pustą paką, skacze jak wkurzony kangur. Bardzo podsterowne, trzeba uważać zimą. Przód szybko traci przyczepność w zalanych wodą koleinach. Na codzień jeżdżę Mondeo kombi i rożnica jest dramatyczna.
~Grzegorz
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Zakupione auto miało luz na prawym tylnym sworzniu sanek i na końcówkach wahaczy. Tylne sworznie (tuleje) sanek wymieniłem obydwa za radą mechanika. 250 PLN w części plus robocizna drugie tyle i w zawieszeniu cisza ;)
~Sebastian z Olkusza
Furgon 2.0 dCi 90KM 66kW
Tutaj nie mam zastrzezen. Auto swietnie trzyma sie drogi. Jednak mam zastrzezenia do szybko zuzywajacych sie elementow zawieszenia. A zwlaszcza szybko lecaze tarcze hamulcowe.
Dziennik kosztów dla Renault Trafic II
8,7
13,5
~loko
Furgon 2.0 120KM 88kW
Jak na duży i ciężki samochód całkiem nieźle. Zaskoczeniem jest dobry komfort pracy zawieszenia - nie trzeba obciążać aby dobrze się prowadził.