Lista ocen Renault Trafic II Kabina (16) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PK
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Silnik zrywny, turbina dodaje mu skrzydeł. Nie jeden maniak w gofrze czy BMW był zdziwiony, że Trafic ich wyprzedza czy dynamicznie nie da się wyprzedzić :) Przy załadowaniu go ok 1t drzewa i do tego ciągnięcia 1t załadowanej przyczepki nie był jakoś bardzo mułowaty. Pod górę św Anny nie jechałem na 1 biegu :) Tylne koła nie schowały się w nadkola, był prześwit między kołem a nadkolem więc zawieszenie bardzo wydajne. Spalanie oscyluje w...
~Mario
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Rewelacja niskie spalanie,bezawaryjność,cichy,żadnych udziwnień prosta konstrukcja na łańcuchu rozrządu,uniwersalny do wszystkiego,do przyczepy mógłby być trochę mocniejszy ale nie jest zle trzeba więcej zmieniać biegami,polecam wszystkim ten model a się nie zawiedzą.Najlepszy jaki wyszedł
~bu
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Niezły silnik. Wibracje jak na dizla na przyzwoitym poziomie, głośność - zdecydowanie za duża. Mimo skromnej mocy nieźle przypiesza i do ok. 155 daje radę na autostradzie. Max. predkość jaką udało mi się ku mojemu zdziwieniu rozwinąć - 180! - po dłuższym rozbiegu i lekko z górki.
~Paweł
Kabina 2.5 dCi 150KM 110kW
Bardzo dobra i chyba jedyna słuszna jednostka napędowa w tym aucie, moc porównywalna z VW T5 130 ps, ale elastyczność chyba lepsza,lepiej brzmi jest cichszy i lepiej moim zdaniem znosi wyższe prędkości autostradowe rzędu 150-160km/h,\"nie męczy się\" JEDNYM SŁOWEM SILNIK BOMBA!
~Joohny
Kabina 2.5 dCi 150KM 110kW
Silnik w Renault Trafic ma swoje wady i zalety. Wady : wchodzi do niego 8l oleju!, dużo pali, ma swoje kaprysy Zalety : ma przyzwoitą moc, daje komfort podczas wyprzedania
~Paweł
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Silnik sobie radzi z obciążonym 9 osobami autem. Prowadzi się raczej jak osobowe niż auto dostawcze. Olej wymieniam max. po 15.000 km pełny syntetyk 5W-30 Elf - 6,8 l.
~Karol
Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW
Brakuje mu mocy na pierwszych biegach, na wyższych daje radę. 150 km to dla niego pestka. Pod ciężarem już nie jest tak dobrze, wyraźnie brak koni.
~vinc
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Tuning na 140 KM i daje radę. Wyscigówka to nie jest, ale jak sie rozbuja, bez problemu można na autostardzie 160 jechać ( max udało mi sie 195 licznikowo).
~Wanad
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
2.0 dci to raczej udany silnik i chyba to najmocniejszy punkt tego samochodu. Gdyby jeszcze zakres użytecznych obrotów był trochę szerszy, byłoby ideanie.
~Grzegorz
Kabina 2.0 dCi 115KM 85kW
Jak dla mnie dynamiczny i oszczędny zarówno w spalaniu jak i obsłudze. Wielki plus za łańcuszek rozrządu i brak "dwu-masy" oraz DPF-u.
Renault Trafic II Kabina