Lista ocen Renault Megane IV (120) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
powyżej 100 (przy wietrze już 90) robi się głośno - szum powietrza (świst jak przy lekko niedomkniętej szybie), przy 130/140 b. głośno (choć można swobodnie rozmawiać, więc jest to dziwne odczucie). Chyba z powodu braku uszczelek obwodowych na drzwiach lub plastikowej obudowy (jak np. w Opel Astra, Hyundai i30, Kia Ceed). Natomiast od silnika i kół całkiem przyzwoicie, niewiele słychać nawet przy 130. Podczas deszczu b. słychać wodę uderzającą...
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Samochód jest tak wyciszony, że na postoju zdarzyło mi się próbować uruchomić już pracujący silnik. Jazda w mieście to pełen komfort, radio jest dobrze słyszalne nawet przy najniższej sile głosu. Na ekspresówce jechałem max. tylko "przepisowe" 120 km/h (przy ok. 3300 obr/min - jak już wspomniałem, auto jeszcze wciąż tradycyjnie docieram) i również bez problemu słuchałem radio przy niskiej skali głośności (10-15% maks. skali) - dla...
~Ania
Hatchback 5d 1.5 dCi 110KM 81kW
Wyciszenie genialne dopóki się nie ruszy plastików. U mnie serwis wymieniał szybę w tylnych drzwiach pasażera ponieważ rozwarstwiła się warstwa przyciemniająca. Po pierwsze do tygodnia wypadały popękane plastikowe zatrzaski (mechanicy jak z koziej D*** trąba) po drugie jak ruszysz to już nie spasujesz, trzeszczy jak szlag i dla mnie miłośniczki cicho sunącego auta jest to spory problem.
~Alex
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
W porównaniu z moim poprzednim autem, Hyundaiem Coupe I gen, to znalazłem się w niebie. Jest też zdecydowanie ciszej niż w mieszczuchu małżonki. Nie mam bezpośredniego porównania z innymi kompaktami, ale podobny komfort zapewniała testowana przez żonę Mazda 3. Przy 160km/h można rozmawiać normalnym głosem, choć szeptu już nie słychać.
~Kacper
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
silnik naturalnie slyszalny ale przy obrotach do ktorych malo kiedy dochodze.w normalnej jezdzie wszystko cicho i komfortowo. dziennie jezdze okolo 5km po dosyc dziurawej drodze i w srodku tego w ogole nie slysze .zadnego przenoszenia drgan przez karoserie ani trzaskania zawieszenia.w srodku malo plastiku.praktycznie wiekszosc wykonana na miekko.
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
W porównaniu do innych samochodów tej klasy jest świetnie. Silnik oczywiście słychać (podczas pracy, na postoju cisza) ale ma on taki charakterystyczny dźwięk - troszkę jak diesel - mnie się podoba. Siedząc na fotelu kierowcy praktycznie nie słychać kiedy ktoś otwiera klapę bagażnika - nie wiem czy to dobrze ;)
~Andreyew
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Wyciszenie to mój konik więc napiszę tak; Megane jest tak cichy jak mój i30 po dość głębokim wygłuszeniu czyli jest dobrze. Do 120 km/h w aucie jest cicho a przy prędkościach autostradowych słychać szum wiatru. Chyba dobrze są wygłuszone nadkola bo szumu opon ("17") prawie nie słychać.
~Robert
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
Super jestem pod wrażeniem bardzo cichy samochód jak się jedzie tak do 140. Zasługą niskie obroty silnika więć wcale go nie słychać tak do 3 tyś. W mieście rewelacja , w trasie jak się jedzie ok 180 też ok chociaż wtedy raczej się nie wsłuchuję w ciszę tylko są inne emocje.
~desanone
Grandcoupe 1.5 dCi 110KM 81kW
do 120 km/h jest znosnie, powyżej szum wiatru i natura kompaktu daje znać (w nowej Corolli jest to samo). Dużo też zależy od jakości asfaltu. Przy twardym szorstkim asfalcie ledwo da się rozmawiać - a niestety w UK/Irlandii takie drogi to standard.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV
6,4
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
Samochod jest wyciszony zgodnie z jego klasa, sluchac szum szerokich kol na autostradzie powyzej 130 duze lusterka tez daja o sobie znac. Przy trasach mieskich jest mega cichy i po miescie jest bardzo komfortowo, nie slychac silnika przy spokojnej jezdzie