Lista ocen Renault Megane III Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~WD
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Auto pochodzi z gamy bardzo popularnego modelu, więc dostępność dobrych i niezbyt drogich zamienników jest więcej niż wystarczająca. W ASO jest oczywiście dość drogo, ale dostępność niezależnych warsztatów znających ten model jest bardzo dobra. Z części o charakterze eksploatacyjnym drogim elementem są tylko tylne tarcze hamulcowe zintegrowane z łożyskami, na szczęście są jednak dosyć trwałe.
~Szerlich
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Turbo żyje turbo pije ale nie jest tak żle jak niektórzy piszą.W mieście przy spokojnej jeżdzie 8,0 do 8,5 a w trasie 5,5 do6,5 jak się jedzie powyżej 100 km]godz.Nie wiem jak takim samochodem na autostradzie idzie jechać 90 km[godz i spalić 5,5 litra benzyny-toż to profanacja.Jak się jedzie tym samochodem to wogóle nie czuć szybkości.To tylko niektórym samochody wogóle nic nie palą.
~Michał
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Bez zarzutów, jak ktoś umie jeździć ekonomicznie i dynamicznie to na trasie na pewno zmieści się w 7,5l/100km. W mieście wiadomo, że zależy od natężenia ruchu, w lato w korkach i szybkiej jeździe potrafi i spalić 10l.
~Paweł
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Mechanicy znają ten model, dobry dostęp do części i zaminników. Chociaż znaleźć speca od tego konkretnego silnika w Warszawie nie jest łatwo ze względu na nizbyt dużą popularność 1.4 TCE,
~mirek
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
na trasie około potrafi spalić 5,5 litra przy rozsądnej jeździe, w mieście 9,5 przy dynamicznej jeździe, średnie spalanie mam na poziomie 8,5 litra. Przy tej mocy dla mnie bomba!
~Łysy
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
przejechałem pierwszy 1000 km i srednie spalanie to 11 l, ale to małe miejskie auto i żwawy silnik determinują taką jazdę
~Seba
Po 3 latach zero wkładu tylko co potrzeba
~Robert
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
na poziomie aut w tym przedziale cenowym
~ignas1415
Nie narzekam