Lista ocen Renault Megane II (540) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 726 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cypis
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nawet nieźle, biorąc pod uwagę ceny Fordów czy VW z podobnego rocznika. Czyli w sumie i tak drogo, ale to dlatego, że wszystkie auta w Polsce są nieadekwatnie drogie do naszych zarobków. Taką 5-letnią Renówkę to powinien sobie kupić młody nauczyciel czy policjant po roku pracy. Niestety u nas na taki samochód prędko ich nie będzie stać.
~Niezależny od innych opinii
Kombi 1.5 dCi 105KM 77kW
Nowe auta są bardzo drogie. W 2007r. dysponowałem kwotą na samochód ok. 100 tyś. zł i nie żałuję wyboru dobrze bardzo wyposażonego megane kombi za 85 tyś. Myślę że posłuży mi ładnych parę lat bo nie lubię często zmieniać samochodów. Myślę że jest to zakup przemyślany a znam się na samochodach i na bieżąco ślędzę wszystkie nowinki motoryzacyjne.
~AnonimLD
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Tutaj niestety z uwagi na koszmarną wprost awaryjność niestety 2 - jeżeli samochód łącznie "zrobił" "aż" około 25.000 km i odnotował łącznie chyba około 10 usterek drobnych i poważnych to przy cenie powyżej 60.000 stosunek jakośc/cena wypada zwyczajnie źle. Konkurencja jest znacznie lepsza (japońska, niemiecka - za porównywalne pieniądze).
~Karol
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
nic lepszego za te pieniądze w tym segmencie nie znalazłem, no chyba, że ktoś woli 3-4 lata starszego golfa albo A3 z nie kręconymi przebiegami 180 tys. :) a tak na poważnie to megane 2 to chyba jeden z najtańszych 10-15 letnich kompaktów który można znaleźć krajowy, z sensownym wyposażeniem i w miarę niskim przebiegiem.
~Michał S.
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
W porównaniu z doświadczeniami innych użytkowników nie kupi się drugiego takiego auta z takim wyposażeniem za taką niską cenę. Przy tym brak jest kosztownych awarii, a drobnicę, mimo że czasem potrafi być upierdliwa, można zrobić małym kosztem, często we własnym zakresie. A takie przy tym wieku auta są już nie do uniknienia.
~Lukasz_J
Sedan 1.4 i 16V 98KM 72kW
Za niewielkie (stosunkowo) pieniądze można mieć komfortowy samochód z ogromnym bagażnikiem, w którym od czasu do czasu odmówi chęci współpracy ten czy inny element instalacji elektrycznej, który jak się okazuje nie jest ani specjalnie drogi ani specjalnie trudny do namierzenia. Wszystko w rękach "fachowców".
~xyz_M
Kombi 2.0 dCi 150KM 110kW
Za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego. Jak będziesz chciał kupić Octavię albo inne Golfidło, to najpierw podjedź do pierwszego komisu, który będzie miał taką Megi i porównaj te auta. PS - kilku mechaników mnie uprzedzało, żeby nie brać pod uwagę krytycznych uwag dot,. awaryjności i jakości montażu egzemplarzy sprzed liftingu.
~DWM
Sedan 1.4 i 16V 98KM 72kW
Auto kupiłem za około 20% ceny nowego.Tak więc duża utrata wartości.Czy Meganka II sedan warta była ponad sześćdziesięciu tysięcy - na pewno nie.Auto jest przekombinowane i mocno niedopracowane (albo opracowane pod kątem obsługi w ASO).Jest to moje pierwsze auto Renault i na pewno więcej już renówki nie kupię.
~piter_pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Super, zwłaszcza ceny używanych. Francuzy po kilku latach mocno tracą na wartości, co wynika chyba z tego, że kiedyś francuskie auta psuły się po kilku latach. Choć obecnie ta opinia jest całkowicie nie sprawiedliwa to jednak powoduje, że można te auta nabyć znacznie taniej niż np. niemieckie w tym samym wieku.
~wojtek 88
Sedan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Za tę cenę w tej klasie powinno sie otrzymać jednak auto które będzie ładnie sie prezentowało- tak jak meganka ale które nie będzie się tak często psuło jak ona. Co innego gdybyśmy kupili za te cenę luksusowa limuzyne- wtedy można sie spodziewać ze naprawy będą częste. Ale nie w tej klasie o której mówimy i za te pieniądze.