Lista ocen Renault Megane II Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW 2002-2008 (81) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~meggi44@wp.pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Z tym bywa różnie niestety muszę mocno skrytykować Renault za jakość wykonania instalaji elektrycznej bo miałem i mam z tym problemy.Najpierw wymiana 4 cewek zapłonowych prod SAGEm na Boscha co wpłynęło namniejsze spalanie i lepsze zapalanie i stabilniejszą pracę silnika.Dość często uszkodzeniu ulegają mikrowłączniki do zamykania zamka centralnego w klamkach w systemie wolne ręce miałem je chyba z 6x wymieniane,dodam do tego czujnik koła...
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Jestem bardzo zadowolony ze spalania. Nie jeżdżę wolno, również nie przesadzam. Na baku paliwa (60 litrów) można spokojnie zrobić 800 km. Codziennie jeżdzę do pracy 40 km po mieście i spalanie wychodzi mi ok 7 litrów. Na trasie udało mi się zejść do niewiarygodnych 5,4 litra przy normalnej jeździe, 5,8 przy szybkiej. Fakt, na autostradzie spalanie drastycznie wzrasta powyżej 120km/h ale jadąc w okolicach 140 - 150 km/h osiągnąlem wynik ok 8...
~yoshki
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
No i tu juz gorzej...99% jazdy odbywam w miescie i szczegolnie gdy mi sie spieszy do pracy na dystansie 7km, gdzie po drodze jest ok 11 świateł, ciągłe zatrzymywanie się i przyspieszanie to spokojnie te 9,5L spali...chcąc czerpać przyjemność z jazdy, jeżdząc dynamicznie a nie wlokąc się też trudno spodziewać sięwyniku poniżej tych 9,5L/100 Jedynie na trasie wynik jaki osiagam to 6,8-7,5L/100km Moglo byc lepiej ale to wg mnie wina zle...
~Michał S.
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Nawet mimo potrzeby większego remontu zawieszenia nie zbankrutowałem, inne standardowe elementy i eksploatacyjne są bardziej tanie niż drogie. Brak poważniejszych awarii, które zakończyły by sie unieruchomieniem. Przy instalacji LPG oszczędności na paliwo około 35-40% (licząc odpalanie na benzynie i regularne "przepalanie"). Sama jazda na benzynie w normie, około 7l/100km przy raczej dynamicznej jeździe, głównie w trasie.
~Yeavi
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Zużycie paliwa na trasie jest całkiem dobre, bo około 6-6,5l/100km. W mieście jest gorzej: 8,5l/100km przy bardzo oszczędnej jeździe. Jeśli ktoś ma cięższą nogę to zrobienie spalania na poziome 10l/100km nie będzie żadną trudnością. Jeśli chodzi o ceny napraw to jest tragedia. Części do Renault są kosmicznie drogie, nie mówiąc już o serwisie w ASO.
~Bonifacio
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
No, tutaj przyznam, że u mnie jest małe rozczarowanie. Ponieważ zasadniczo jeżdżę po mieście lub autostradzie (140 km/h), średnia wskazywana przez komputer waha się między 8-8,5 l/100km. O średniej podawanej w danych fabrycznych (6,8) nie mam co marzyć. Choć kiedyś w trasie przy spokojnej jeżdzie po 80 km miałem 6,3, ale to był wyjątek i trwał krótko.
~LOLA
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
w trasie przy spokojnej jeździe ok. 80 km/h nadal udaje mi się zejść do 5,1 - 5,2 l/100 km! (silnik benzynowy!), dynamiczna jazda w trasie, bez oszczędzania to ok. 6,2 - 6,4 l/100 km, w mieście (Kraków), stojąc w korkach potrafi pochłonąć 9 - 10 l/100 km (ale to w sytuacji kiedy 10-cio kilometrowy odcinek pokonuję w 50 minut)
~Dawid
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Może i czasem trzeba dużo zrobić, ale części są z reguły tanie jak barszcz. Gorzej jeżeli z każdą pierdołą będziesz jechać do mechanika (wtedy odejmij jedną gwiazdkę). Są droższe naprawy, ale nie zdarzają się często. Meganka odpłaci ci niskim spalaniem i niskimi kosztami eksploatacyjnymi.
~Piotr
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Tu lekki zawód. Co prawda mam to auto dopiero kilka miesięcy i jeździłem nim na razie na krókich trasach (gł. do pracy lub do pobliskich miejscowości), to jednak uważam, że spalanie powyżej 9 litrów PB95 jest przesadą. Na dłuższych trasach, podobno, jest poniżej 8.5, ale nie sądzę, by było to znacząco mniej.
~binarycloud@o2.pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
ASO Renault należy omijać szerokim łukiem - ceny napraw pogwarancyjnych są porażające, a jakość usług mierna. Cena przeglądu do zniesienia, przeglądy co 30 tys. km. Na rynku pojawiło się już dosyć dużo tanich zamienników najpopularniejszych części także nie jest źle.
Renault Megane II Hatchback