Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

Rok produkcji 2021
Renault Captur II Crossover 1.3 TCe 140KM 103kW 2021-2023 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Układ elektryczny
Pytanie czy jestem zadowolony z Captura ? Po 3 -latach człowiek może co nie co powiedzieć i tak . Pozycja za kierownicą zalicz się do tych nad wyraz przeciętnych . same fotele są słabe brak odpowiedniej regulacji czy nawet trzymania bocznego i krótkie siedziska ,klimatyzacja w cieple letnie dni działa niewydajnie latem przy 30C mam ustawione na 17 i nie daje rady .( miałem reklamację sprężarki ale to nic nie zmieniło no może odrobinę ) a tak przy 20 - 23C daje radę . Prowadzenie jak na auto na miasto niema czego się czepiać . Przestrzeń i tu ciekawostka wymiary zew. spore jednak w środku bardzo mało miejsca jak na zew. wymiary . Spalanie średnie osiągi odpowiednie ( po FL WLTP tak zamuliła te silniki że wersja TOP jest wolniejsza od mojej ) Lakier tragiczny odpryski rysy nie wiem skąd one się biorą . Światła w mieście niema to znaczenia jednak w trasie w nocy czuję się jak w starym Clio III nie specjalnie są dobre . Ogólnie auto warte zainteresowania jednak nie kupił bym ponownie dozbierał bym dodatkowe pieniądze i poszedł w coś bardziej dopracowanego a nie tylko taniego .
Po FL tak poprawili auto że to co miało sens usuneli a dali w zamian gorsze
Tak jak pisałem
do 80 ok potem to szkoda pisać ale ma to zaletę jadąc 120 nie słyszę co żona mi mówi
Niestety tanio nie jest
Parę odwiedzin w serwisie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 140KM 103kW [l/100km]

9,5