Ocena kierowcy - Renault Captur II Crossover

Rok produkcji 2022
Renault Captur II Crossover 1.0 TCe LPG 100KM 74kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne
Kupiłem ze względu na fabryczne LPG, czyli ekonomia była najważniejsza. Trochę się zawiodłem. Auto pali zawsze powyżej 8L gazu. Ja po przejechaniu 10tys i moja żona nie zeszliśmy poniżej tej wartości. Czy to miasto czy krajówka do 90km/h lubi sobie chlapnąć - wysilony 1.0. W butli mieści się realnie jakie 28-30l gazu w zależności od temp. Częste wizyty na stacji.
Daje radę. Warto mieć opcję My Sense - wybór trybów jazdy. Wybór trybu Sport daje odczuwalną poprawę przyspieszania - przydaje się przy wyprzedzaniu.
W zestawie z fabryczną instalacją LPG jest tylko manual. Poprawnie pracuje i jest dobrze zestopniowana.
Dość twardo jak na francuza.
Ładne auto , nieźle zmontowane.
Poprawna. Widok do tyłu jak w czołgu - ale jest kamera więc luz.
Najsłabszy element, ale to francuz więc norma.
Pomimo automatycznej klimy nie da się tego ustawić w miarę sensownie. Albo za ciepło albo za zimno. Czasem dmucha gorącym jak jest ciepło. Do klasy aut niemieckich pod tym względem przepaść.
Auto klasy B i taki stopień komfortu jest. Silnik 1.0 dość cichy. Daje znać o sobie powyżej 130km/h.
Auto za 100tys PLN. Oczekiwało by się troche więcej ale takie teraz ceny.
Keyless Go po francusku. Auto cały czas szuka kluczyka w pobliżu auta. Akumulator lubi się wyczerpać. Po wymianie softu - niby ma poprawić sytuację.
Na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe LPG 100KM 74kW [l/100km]