Lista ocen Peugeot 307 II Kombi (65) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech O.
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Chwalę sobie ten silnik, tym bardziej, że bez FAP-a i bez koła dwumasowego. Systematycznie wymieniam olej (Total) i filtr oraz tankuję dobrej jakosci paliwo i jak na razie ... odpukać żadnych problemów. Silnik 90 KM może nie jest demonem przyspieszeń, ale jest elastyczny i świetnie sobie radzi na trasie. Apetyt na paliwo ma bardzo skromny moim zdaniem jest bardzo oszczędny. Nie bierze oleju, do czego przyzwyczajony byłem przy poprzednim...
~chab7
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Jest to HDI , silniki znane z dobrej kultury pracy. Dość elastyczny ale szkoda go mulić bo może szybko filtr FAP można zapchać. Póki co nic się nie zepsuło ale przejechałem raptem 3000km. Po prawie 150000km z tego co wiem nic nie było robione. Długie czasy na wymianę rozrzadu, dobra sprawa bo nie trzeba od razu ładować kasy na wymianę. Nie jestem z tych niewiernych co to mają jeszcze 100000km a już wymieniają, tak na wszelki wypadek.
~brudi@o2.pl
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Bardzo przyjemnie pracujący dieselek, żadnych problemów z odpalaniem nawet w duże mrozy, elastyczność bardzo dobra aczkolwiek TDi 110KM zbierało się lepiej i tam nie było czuć turbo dziury, przyspiesza płynnie do 170km/h, a potem niestety zbiera się ledwo ledwo, z górki jest w stanie dobić do 195, jeśli jednak trafimy na wzniesienie to max 170, generalnie wystarczy
~tomko9@wp.pl
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Wprawdzie ma tylko 90 KM i masę prawie 1400 kg ale silnik daje radę (zwłaszcza w mieście). Na autostradę silnik ten jest trochę za słaby (lepszy byłby 1.6 109 lub 2.0 136 KM) ale moja wersja nie ma FAP :). Max prędkość którą udało mi się osiągnąć to 170 km/h. Silnik cichy i bezproblemowy, poza tym bardzo oszczędny (średnia ok. 5l/100 km).
~Jurek M.
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Mam pytanie do kogos kto mial podobny problem do mnie. samochod jak odpalam na zimnym silniku to strasznie trzesie silnikiem i bardzo nierowno chodzi dopoki sie nie rozgrzeje. na komputerze nie wychodzi zeby byly to wtryski. Jesli ktos moze mi powiedziec w ktorym kierunku mam szukac to bardzo prosze o kontakt mailowy: anex64@wp.pl
~halloweed
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Mógłby być cichszy, mógłby się lepiej zbierać z niskich obrotów. Ciężko nim ruszyć dynamicznie spod świateł albo włączyć się do ruchu. Nie sprawiał najmniejszych problemów, jeździłem na syntetyku Shella i nic nie ubywało. Jedynie oring od odmy popuszczał i brudził olejem w okolicy przewodu powietrza.
~Grzechotnik
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Cichy, beż żadnych wibracji na kole kierowniczym a tym bardziej na siedzeniach. Autka z grupy VW czy Mazda to jeżdżące wibratory. Można śmiało napisać, że jest porównywalny głośnością i kulturą pracy z silnikiem benzynowym. Zarówno na zimno jak i ciepło. Elastyczny (wersja 109KM), dynamiczny, ekonomiczny.
~poTURBOwany
Kombi 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Silnik to mistrzostwo, ciagnie jak lokomotywa,stosunkowo elastyczny choc optymalne obroty pracy to 1500-3000 w koncu to diesel. Fajna sprawa jest zawor \" overbost\" zwiekszajacy moment obrotowy na 4 najwyzszych biegach przy ok 2000 obr/min i to sie czuje zwlaszcza przy wyprzedzaniu.
~Rychupu
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Spalenie średnie 5,4 , przy delikatnej jeździe do 100km/h schodziłem nawet do 4,5 bez spiny. Olej od wymiany do wymiany bez rządnych dolewek a ma przejechane 366tys. Wymiany co 10 tys na full syntetik. Silnik cichy i niezawodny, przyśpieszenie adekwatne do mocy.
~Marek D
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Common rail to rewelacja, bez porównania z pompą wtryskową. Auto (silnik) ciche nawet zimne tuż po odpaleniu. 110KM to może nie jest dużo ale to bardzo żywe koniki i mocy raczej nie brakuje. Elastyczny i żwawy. Tylko apetyt rośnie w miarę jedzenia... Może mały wirus.
Peugeot 307 II Kombi