Lista ocen Opel Signum (148) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukas_auto
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Skrzynia automatyczna sprawia jazdę w mieście dość przyjemną. Sporo kosztowało doprowadzenie jej do porządku ale warto było. Przy próbie ścigania się przyspieszanie staje się dość gumowate ale jak spojrzymy w lusterko to reszta aut dopiero wbiła jedynkę na linii startu. Denerwuje mnie jazda na zimnym silniku. Przy postoju powinien przejść w tryb czuwania a nie zawsze w ten tryb przechodzi i obroty silnika są zdławione co powoduje bardzo...
~mako
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Duży moment napędowy przenoszony na koła w pozycji DRIVE. Spuszczenie nogi z chamulca powoduje ucieczkę samochodu w przód. Trzeba o tym pamiętać i przyzwyczaić się. Na pewno nie dla roztargnionych. Czuć lekkie szarpanie napędu w trakcie zmiany przełożeń. Wprawny kierowca potrafi robić to delikatniej. Sekwencyjna, ręczna zmiana zmiana biegów działa b. dobrze i jest całkowicie "idiotoodporna". Objawia się to tym, że automat nie dopuści do...
~Śląsk
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Jak dbasz o silnik (wymiany oleju, płynów eksploatacyjnych) to samochód odwdzięcza Ci się niesamowitą kulturą pracy oraz bezawaryjnością. Opinie, że z silnikiem dzieją się same problemy są bezpodstawne :) Samochód oferujący dużo przestrzeni, dobre spalanie oraz niezłe przyśpieszenie i elastyczność :) Mój Signum ostatnio był na dużym przeglądzie w ASO serwisanci sprawdzili go pod każdym względem i byli w szoku bo nie mogli się do niczego...
~Świccerator
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Skrzynia 6-o stopniowa. rewelacja w długie trasy. 6-tka + tempomat = rewelka. Mankamentem jest synchronizator skrzyni biegów, do którego trzeba się przyzwyczaić, tzn. wolniej i precyzyjniej wrzucać biegi. Na początku wkurzało, teraz kompletnie bez znaczenia. Biegi wchodzą gładko.1 i2 bardzo krótka, 3-jka i czołg jedzie z prędkością 120 km/h w kilka sekund.
~hrech
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Największy mankament auta - posiadam automat który lubi się psuć. Aktualnie wymieniłem olej i sterownik, a dalej problemy występują Generalnie BARDZO bym uważał przy braniu tego auta w automacie - trzeba patrzeć czy przy wrzucaniu 5 biegu i redukcji do 4 nie ma "szarpnięć" - to znak, że do zrobienia będzie koszyk c1 i będzie to kosztowne.
~zajc
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Długie, nastawione na oszczędność przełozenia. W trasie to niskie zużycie paliwa (VI bieg 120 km/h to 2000 rpm) i niski poziom hałasu , ale w mieście męczarnia na trzecim biegu, bo na czwartym ma za niskie obroty. Przy mrozach dość opornie chodzi lewarek, pomimo wymiany oleju na oryginalny w skrzyni
~Kozik
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Jazda w trasie jak najbardziej na plus. Natomiast w mieście czasami sprawia problemy jeżeli chcemy zadbać dobrze o dwumas. Jazda do 40km/h-2 bieg- 2500obr/min uprzykrza życie natomiast wyżej jest okej pod warunkiem, że na 3 biegu mamy te 52/54km/h- 1800obr/min.
~hoptiv@poczta.fm
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
po 100 000 woda dostał sie sie do skrzyni i zrobiła masakre w skrzyni, serwis w którym był naprawiany stwierdził ze jest to wada fabryczna i po 10000 auto maty sie sypią, Opel milczy i nie chce mi zwrócic za wymiane na nowa.Po wymianie dalej kopie i nikt ni potrafi mi pomóc
~StrazaKK122
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Jak nie szarpie to marzenie, wszystko fajnie pięknie. Mogę doradzić bo niestety musiałem parę razy ją wymieniać, że w przypadku gdy skrzynia się nagrzeje szarpie przy ruszaniu czy też zmianie biegów może być to nie tyle sam olej a elektrozawory.
~Grzegorz
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW
Specjalistą nie jestem pierwsze co zrobiłem wymieniłem gałkę na wersje OPC i jest lepiej, po tym przebiegu trochę zaczyna czuć przełożenia , ale źle nie ma , sportowa skrzynia to napewno nie jest, automat do tego motoru byłby ciekawszy i wygodniejszy.