Lista ocen Opel Meriva II (46) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian
Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Tu niestety klima zawodzi ale nie pod kątem efektywności tylko wygody: gdy wejdzie się do nagrzanego auta z klimą w trybie auto to włącza się na maxa i jest wtedy tak głośna że to irytuje. A to dopiero początek bo jak już się ochłodzi to układ nie kwapi się do tego żeby trochę ogrzać powietrze i mając nastawę 21 stopni robi się w aucie po prostu zimno i tylko czuję się podmuch lodowatego powietrza na skórze. Trzeba się wtedy ratować...
~Matrix
Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Bez zastrzeżeń, zobaczymy jak klimatyzacja będzie sobie radzić w wysokich temperaturach. Teraz nie mam możliwości całkowitego jej przetestowania ze względu na porę roku (jesień) ale myślę za będzie OK. Fajną sprawą jest możliwość błyskawicznego odparowania przedniej szyby (tylna to standard) działa to wzorowo
~Adam
Mikrovan Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Działa natychmiast. Trochę kiepsko odprowadzana jest para wodna z systemu klimatyzacji, co sprawia, że po jej wyłączeniu w środku od razu robi się duszno. Czyli albo włączamy klimę, albo otwieramy okno. W poprzednim aucie nie miałem takiego problemu. Ale już klima jest włączona, to uszy urywa.
~marek_bogacki
Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Zrobiłem trochę mało kilometrów, ale pierwsze wrażenie nie jest najlepsze. Duży przeskok pomiędzy temp. 19 a 20 stp. C. przy ustawieniach AUTO. Nieprzewidywalne zachowanie nadmuchu przy zmianie ustawień temperatury. Być może muszę lepiej poznać specyfikę ustawień.
~Vincent
Mikrovan 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Regulacja siły nawiewu działa dość średnio. Spodziewałbym się lepszej regulacji oraz bardziej wydajnego ogrzewania i wentylacji tak obszernej kabiny. Odparowanie szyby przedniej zajmuje zbyt dużo czasu. Muszę oczyścić klimatyzację i sprawdzić poziom czynnika, może to pomoże.
~Dan
Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Grzeje i chłodzi ale mam wrażenie że klima-tronik działa zero jedynkowo tzn. albo grzeje (max) albo chłodzi (max) poza tym jest aż 6 stopni regulacji siły nawiewu przy czym 6 bieg polecam lubiącym słuchać silników startującego samolotu
~Tomek
Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Nagrzewa się szybko, nawet bardzo szybko jak na samochód tej klasy. Wentylacja działa cicho. Fajna sprawa to dodatkowy "program" do szybkiego odparowywania/nagrzewania szyby przedniej. Dwustrefowa klimatyzacja też działa tak jak powinna działać.
~Pt
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Do jakości działania wentylacji nie mam zastrzeżeń - mam automatyczną klimatyzację dwustrefową, działa dobrze i wydajnie zarówno gdy chłodzi i jak i gdy grzeje, a samo auto przewietrza się dość sprawnie. Ale jest pewien minus, o czym później...
~Mery II
Mikrovan 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
w porównaniu do Mery I do skok o 2 klasy. Przewietrzanie ciche ,odparowanie szyb bdb ,nagrzewanie swietne ,klima ręczna naprawdę OK. Ja lubię jechać przy uchylonym oknie bez klimy i nie ma przeraźliwych hałasów i furkotania.

Usterki Opel Meriva II

Opel Meriva II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jakub
Mikrovan Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Wentylacja płynnie przełącza się między biegami, na wysokich biegach mocno szumi, ale robi co ma robić. Klimatyzacja szybko odparowuje szyby. Jak radzi sobie latem dopiero się okaże.