Lista ocen Opel Insignia II (54) - Widoczność

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
Bardzo dobra widoczność (Sport Tourer). Czujniki przód/tył bardzo pomagają w manewrowaniu na parkingu tym długim i szerokim autem. Fantastyczne, ledowe reflektory InteliLux. Doskonałe do jazdy nocnej, same dobierają intensywność i strefy oświetlenia, nie trzeba podczas jazdy robić NIC. Same dobierają właściwości świecenia tak, żeby nie oślepiać zarówno jadących z przeciwka, jak i tych przed nami i w sposób najbardziej efektywny oświetlają...
~Janusz
Sports Tourer 1.5 Turbo 165KM 121kW
Auto jest duże i siedzi się nisko jednak widoczność jest OK. Przy manewrowaniu pomagają czujniki parkowania. Zdarzały się grubsze słupki A - tu niema tragedii. Lustarka boczne mogłby być nieco większe, ale też w zupełności wystarczą. Światła LED sprawiają sę dobrze ale topowe bixy z Insigni I z pewnością nie były gorsze. Do Ledów niema spryskiwaczy co pozytywnie wpływa na zużycie płynu do spryskiwaczy ale nie będzie pomagać przy zimowej aurze.
~marcjan
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Na początku wszystkich przeraża słaby widok do tyłu. Również miałem takie obawy, ale po kilku dniach jest ok. Sprawę rozwiązują czujniki i kamera cofania, która gorąco polecam. Żałuję tylko, że zrezygnowałem z kamery 360 st., Bardzo dobrze spisują się automatyczne/adaptacyjne światła. Bardzo sprawnie działa wygaszanie wiązek, aby tworzyć tunele i nieświetlać innych kierowców. Trochę brakuje spryskiwaczy reflektorów, bo klosze się brudzą.
~foreks
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Wszystko na miejscu, czujniki chodzą jak maja chodzić. Błoto, deszcz, etc., a lusterka czyste i szyba z tyłu też, a czujniki chodzą. Ucz sie Skoda - w innej opinii pisałem, że Superb do letnia bulwarówka, bo w zimę nic nie widać w niej - stąd tak sie czepiam. Ostrzeżenie o przeszkodzie uratowało motocyklistę przed śmiercią, więc nie narzekam już nigdy na te bajery i nie wyłączam. Tu chodzą one bez męczenia kierowcy.
~Rambo
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Tutaj mogło by być lepiej. Wziąłem wersję bez kamery 360 i to jest coś czego mi brakuje. Dobrze, że są czujniki parkowania. Tylna szyba jest mała i osadzona dość wysoko. Przednia maska wydaje się nie mieć końca. Najbardziej jednak denerwują mnie boczne słupki. Gdy wyjeżdżam z podporządkowanej ulicy w lewo bardzo trudno jest z pasażerem po prawej stronie zobaczyć czy coś nie jedzie z prawej strony.
~UTK2011
Grand Sport 2.0 Turbo 260KM 191kW
Widoczność to największy mankament. Przednie słupki zasłaniają dużo trzeba się wychylać. Tylna szyba nie za duża. Wygląd auta jak coupe, więc widoczność kosztem wyglądu. Dobrze, że jest kamera 360 widok z góry i czujniki, często korzystam także z funkcji automatycznego parkowania szczególnie jak jest ciasno.
~Piotrek
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Przedni słupek + lusterko boczne zakrywa spory obszar. Tutaj konkurencja ma więcej do powiedzenia. Trzeba się wychylać aby zobaczyć czy ma się kogoś na pasach. Do tyłu widoczność lepsza niż w Insignii A. Do tego można zaprogramować w oprogramowaniu pochylenie lusterek w dół po wrzuceniu wstecznego biegu.
~41hz
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Widoczność jest dobra, choć słupki A są dość szerokie. Reflektory LED są genialne, w nocy wszystko widać jak na dłoni. Nie wiem czy kamery są w standardzie, ale warto poszukać modelu z 4 kamerami - przy parkowaniu tego pięciometrowca czasem bardzo się przydają.
~Cochise
Country Tourer 2.0 CDTI 210KM 154kW
Do tyłu tak sobie, zwłaszcza przy poniesionych zagłówkach tylnych. Idzie się przyzwyczaić. W Mondeo jest lepiej, w Passacie podobnie. Do przodu - słupki przednie i boczne nie zasłaniają tak bardzo jak np.w Mondeo
~TDG
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
tu chyba najsłabszy punkt, słaba widoczność do tyłu plus marny pilot parkowania dający mnóstwo błędów tu opel może się uczyć od VW. Niestety nie mam kamery cofania ale z tego co wiem to też bez zachwytów o marnej rozdzielczości