Lista ocen Opel Astra K (123) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Co chwila pali się check-engine. Sygnalizuje różne awarie których nie ma: niskie ciśnienie turbiny, błąd czujnika położenia kierownicy zmiennej geometrii turbiny, etc. Jak się check-engine włącza to wchodzi w tryb awaryjny i kasuje praktycznie do zera moc. Po zgaszeniu jedzie normalnie. Czasem na drugi dzień check-engine dalej się świeci a czasem nie. Poziom elektroniki jak w Renault, w końcu silnik to dzieło francuskich inżynierów, a więc...
~Serż
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Odlatała listwa chromowana podczas mycia ciśnieniowego. Interwencja kierowcy i znów się trzyma (trzeba wetknąć z powrotem) UWAGA - spasowanie elementów karoserii to jakiś żart. Nierówne szczeliny nad tylnymi światłami, odstające i wyginające się końcówki zderzaków i takie tam. W sumie nic ważnego ale sprzedając auto będziesz się tłumaczył kupującemu który czyta poradniki typu "jak nie dać się w...ć handlarzom" Odstająca osłona...
~MarcinPL
Hatchback Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW
Jedna rzecz która drażni ale nie dyskwalifikuje w żaden sposób auta. Parujące przednie lampy. Byle chłodniejszy dzień lub deszczowa pogoda i klosze lamp przednich momentalnie parują od środka. Producent uznaje to za normę, wielu użytkowników (w tym mnie) denerwuję. Co dziwne niektórzy pracownicy ASO tez uznają to za niedopuszczalne we współczesnym aucie, ale gwarant nie podejmuj się ich wymiany/naprawy. Trzeba się przyzwyczaić :(
~pav
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Samochod potrafil wlaczyc czujniki parkowania podczas wylaczania start stop. Zdarzylo mu sie dwa razy zmienic jezyk.Bywalo, ze nie czytal BT(musialem recznie sie polaczyc z telefonem). Android auto praktycznie malo komu dziala i potrzebny jest do tego kabel... Czesto ludziom psuje sie wyswietlacz multimediow(u mnie dzialal), podobnie jest ze swiatlami full led ktore potrafily sie zawieszac juz na gwarancji
~miziz
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
I tu mam obiekcje... -Przygasają podczas ruszania światła mijania jak i te na suficie, w ASO znają problem ale nie wiedzą jak go usunąć, w GM nic z tym nie robi. -Spadki napięcia po nocy bo pokazuje info na komputerze o awarii ESC, ale wszystko działa, błąd w komputerze -Duży skok pedału hamulca w moim egzemplarzu ale swoją drogą hamulce są bardzo dobra + system automatycznego hamowania podczas małej prędkości. Poza tym nic.
~Kalor
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Cisza i spokój, jedyny detal to dziwna praca klimatyzacji i serwis który zepsuł mi kokpit ( konkurencyjny go naprawił za darmo ) , jeździli moim autem po 30 km do innego serwisu bo im nie działała maszyna do klimy, takie rzeczy robi się na lawecie a nie wypala pół zbiornika paliwa klientowi. Czasem zwiesza się wyświetlacz, ale po chwili się dam odwiesza więc to anomalia nie usterka .
~Michal.D
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Źle założyli blokadę skrzyni biegów i ciężko było ją zapiąć, jednak to nie wina samochodu. Przy leżących policjantach jak się ktoś zagapi i przeleci z prędkością powyżej 25km/h amortyzatory dobijają. Odpadały dekielki od kloszy lamp przednich, jednak aso naprawiło to od ręki. Zawsze na wymianie oleju/ naprawie bearlocka dostawałem auto zastępcze.
~Bogusław
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Żadnej najmniejszej awarii. Raz padła żarówka od świateł mijania ale to kwestia eksploatacyjna. W Rapidzie w tym czasie (mimo że auto też bardzo bez awaryjne) wymieniałem 4 razy żarówki z przodu i 2 razy z tyłu. Słabe są fabryczne pióra wycieraczek i już po pół roku są zużyte. Polecam więc wymienić np. na Bosha i po problemie.
~Piotr
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Na razie zero usterek, tylko olej i fitry co 15 tys. Przy 100tys. trzeci komplet klocków z przodu i nowe tarcze bo już trochę cienkie były. Kupiłem kpl. Ferrodo i wkurza mnie piszczenie i chrobotanie przy hamowaniu z małej prędkości w korku. Niby wyższa półka ale to piszczenie irytujące. Chrobotanie to chyba wina konstrukcyjna.

Usterki Opel Astra K

Opel Astra K – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysztof
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
po przejechaniu 6tys.km zauważyłem lekko skrzywioną kierownice w stosunku do kierunku jazdy. Serwis ustalił, że to zbieznośc i odmówił naprawy na gwarancji twierdząc że usterka ta naprawiana jest do 1tys.km. Tyle tylko że ciężko ją wychwycić w ciężkich warunkach drogowych śnieg, silny wiatr.