Lista ocen Opel Astra K Hatchback 5d (64) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal.D
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Silnik musi jeździć na 98, ludzie nie tankujcie 95 bo spalanie stukowe zabije wasz silnik. Bardzo dużo ludzi przy tym silniku zamienia się w Janusza i leje 95... Z moich obserwacji jest to conajmniej 75% samochodów w polsce. Oprócz potrzeby lania droższego paliwa żadnych minusów nie ma. W aso za wymianę oleju i filtrów zapłaciłem 199 zł. Samochód potrafi spalić przy eko jeździe poniżej 5l na 100km, jednak przy takim umiarkowanym pomykaniu i...
~zainteresowany_t
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Według mnie astra jest bardzo droga w utrzymaniu,, szczególnie przy tym silniku. Spalanie rzędu 9l/100km jest według mnie stanowczo za duże. Dodatkowo przeglądy również nie należą do najtańszych. Ostatnio zapłaciłem za drugi przegląd 900zł bez wymiany nawet filtra klimatyzacji. Strach pomyśleć jaki będzie koszt jak coś będzie trzeba wymienić. Według mnie to sporo za drogo. Dodatkowo olej wymaga wymiany co 6 tyś km. Rozumiem, że opel stawia na...
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 CDTI 110KM 81kW
Na chwilę obecną w zasadzie tylko wymieniłem olej, także jest ok, praktycznie bezkosztowo. Spalanie jak dla mnie genialne. Na takiej naszej polskiej krajowej drodze 110 km, spokojna jazda przez wioski, ale też z chwilowym depnięciem do 140 km/h spalił 4,4 l/100km (to nie jest informacja z wyświetlacza, tankowałem przed wyjazdem i po powrocie). Wyjazd na wczasy do Łeby 200 km, 150 w samej Łebie czyli i powrót do domu 200 km, średnio 5l/100 km.
~PawełTG
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Koszty to na razie tylko paliwo: jazda wyłącznie po mieście i bez szarżowania to około 7,5 l/100 km a na trasie może zejść nawet poniżej 6 l/100km. Przyjemnym rozczarowaniem jest to, że komputer pokazuje zawsze wyższe spalanie niż w rzeczywistości (tankuję zawsze do pełna i przeliczam.
~pilara
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Spalanie jak na tą moc i osiągi zadawalające. Przejechałem 550 km tylko po mieście średnie spalanie na tym odcinku to 9.8 l przy średniej prędkości 18,8 kmh (takie uroki Poznania).Na trasie tak do 120 kmh 6,2 l Spalanie od początku użytkowania to 7.5 l na odcinku 3000 km połowa to trasa, reszta to miasto.
~P Lechu
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Mocny silnik, ekonomiczne spalanie: na trasie 5-6 l, na trasie przy niesprzyjających warunkach drogowych nawet 8 l, w cyklu mieszanym około 7,5 l. Najwiecej spali na krótkich miejskich odcinkach 10-12 l. Serwisy w Oplu są za przyzwoitą cenę w porównaniu z innymi markami
~BartoszK
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Silnik w mieście spala około 8 litrów benzyny. W trasie od 5,7 do 7,5. Mówię o sensownej jeździe zgodnie z przepisami. Jeśli ktoś chce jeździć po 200 km/h raczej nie powinien sprawdzać takiego parametru, bo wtedy w każdym aucie robi się wir w zbiorniku.
~b3rs_pl
Hatchback 5d 1.6 Turbo 200KM 147kW
Spalanie podobne do mojego poprzedniego samochodu a moc prawie 2x większa. Przy dynamicznej jeździe po mieście (w 90%) samochód ma spalanie 9,4 l/100km. Astra H wahała się między 8,7 a 9,6 na podobnej trasie.
~Maciek
Hatchback 5d 1.0 Turbo 105KM 77kW
widzę że mało pali bez klimy na trasach krajówkach bez deptania pokazuje 5 l / 100 km , klima doda przynajmniej 0,5 litra. Można chyba powiedzieć że ekonomiczne ( bez bagażu , jedna osoba, przepisowa jazda)

Usterki Opel Astra K

Opel Astra K – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Filip
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Usługi są tanie, auto podczas 4 letniej eksploatacji nie miało żadnej poważnej awarii (wymiana hamulców, oleje, filtry). Części nawet przy zakupie u mechaników w akceptowalnych cenach.
Opel Astra K Hatchback 5d