Lista ocen Opel Astra J Sports Tourer Facelifting (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Sports Tourer Facelifting 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Spalanie. oczywiscei zalez od stylu jazdy. auto potrafi byc bardzio ekonomiczne jezeli sie o to postaramy. Podczas pierwszego wyjazdu z DE do PL na trasie 800km mialem srednie spalanie 4.5litra! Jechalem spokojnie poniewaz towarzyszlo mi Punto 1.2 60KM. Punto jechalo prawie na maksa(do 130), a Astra calkowicie relaksacyjnie. Jadac spokojnie bez problemu mozna utrzymac okolo 5l. Przy predkosci okolo 90Km/h na plaskim terenie chwilowe...
~Piotr P
Sports Tourer Facelifting 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
ceny części przyzwoite, spalanie ma krótkich dystansach mogłoby być niższe . Po użytkowaniu przez 3 miesiace na krótkich dystansach w mieście ok 4 km spalanie 11L - 12,8L po dłuższej jeździe po mieście ok 9,5 L . Trasa większość na autostradzie z prędkościom 130, sporadycznie coś więcej ok 7,9L na trasie poza autostradą 90-110 ok 7,1L . W mieście zadowoliłoby mnie 10L (9,5L) na trasie przy prędkościach 90-110 rewelacja jakby było 6,0L przy...
~sr
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Nie ma co narzekać. Sam zdecydowałem się na przesiadkę z diesla, więc tankowanie benzyny do przyjemnych nie należy, ale astra nie zrujnuje kieszeni pod jednym warunkiem - rozsądek. Jeśli nie mam miejsca to nie dociskam gazu jak wariat tylko spokojnie przemieszczam się. Na autostradzie nie ścigam się z policją i dzięki temu moja średnia to 6,7 litra. Ceny przeglądów ok. Mam dodatkową zniżkę w salonie, a inne części poza eksploatacyjnym na razie...
~Mamile
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Koszty utrzymania: pełne ubezpieczenie w DE - około 250 Euro. Paliwo - nie udało mi się przekroczyć średniego spalania 5.2 litra. To wartość z komputera, którą sprawdziłem sam mierząc tankowane paliwo do przebytych km. Auto jeździ głównie "w koło komina". i 3 razy w roku rajd do PL z pełnym obciążeniem. Nie jadę szybciej po autostradzie, jak licznikowe 140 - 160 km (wg GPS z Navi zawsze 8 km/h mniej)
~Davidov97
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Przy cyklu mieszanym i średniej prędkości 78 km/h pali 6,4 l na 100. Zaznaczam jednak że nie jeżdżę ekologicznie i lubię dać mu więcej gazu. W trasie 4.8/5.2 l na 100 km powinno cieszyć oko jak i portfel. Silnik jak pisałem nie za mocny, lecz oszczędny ! A to w dzisiejszych czasach duży plus. Dodajmy że to koncern GM Motors, a Chevrolety palą znacznie więcej .
~Łukasz
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Koszty utrzymania żadne. Spalanie w mieście 8 litrów więc myślę standard w tej klasie. Trasa, może być 5,5l a może być 10l. Wszystko zależy od stylu jazdy. Po za tym bardzo fajna cena zakupu, bardzo popularne auto więc masa części zarówno oryginalnych jak i zamienników. Ja oprócz rzeczy eksploatacyjnych jeszcze niczego nie wymieniałem. Auto bezawaryjne.
~Kuba
Sports Tourer Facelifting 1.6 CDTI 136KM 100kW
Jest znośnie, pod warunkiem, że nie karzystamy z ASO. Najlepiej znaleźć jakiś niezależny serwis Opla w swojej okolicy, który serwisuje auta wg standardów oplowskich a ceny ma duuuużo niższe. Co prawda nie miałem jeszcze w nim jakiejś poważniejszej usterki, wtedy zapewne koszty byłyby wyższe. Póki co jest ok.
~Sk
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Co do ekonomiczności to mam dwie opinie. Na trasie super. Spalanie około 5,5l/100 przy prędkościach 90-110 km/h. Niestety w mieście nie wygląda to tak dobrze. Na początku 9-10l, obecnie 8-8,5l. Jeśli są krótkie trasy po mieście to lepiej iść pieszo. Średnie spalanie po 1000km jest do przyjęcia - 6,9l.
~diddy79
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Na razie możemy mówić o zużyciu paliwa a to jest co najmniej przyzwoite - 9,0 l LPG na setkę i to przy dynamicznej jeździe to naprawdę zaskakująco dobry wynik. Przy 150 na autostradzie będzie 11 ale to w sumie normalne. W mieście pewnie koło 10. Jestem mile zaskoczony.
~Andrzej
Sports Tourer Facelifting 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Standardowo jak w każdej innej astrze, drogo nie jest, Silnik nie jest skomplikowany specjalnie stąd części naprawdę tanie, zestaw kompletnego rozrządu na częściach z pierwszego montażu to koszt 400 zł!, tarcze i klocki w normalnych cenach.
Opel Astra J Sports Tourer Facelifting