Lista ocen Opel Astra J Hatchback 5d (85) - Widoczność

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Widoczność do przodu , bardzo dobra, na boki bardzo dobra. (wyjątek szerokie słupki które trochę przeszkadzają, trzeba dużo gimnastykować wzrok, głowę i szyje aby skręcając nie przejechać np. pieszego. Lusterka duże i czytelne. Widoczność do tyłu po odwróceniu głowy do tyłu jest na bardzo niskim poziomie. Bezpieczniej cofać na lusterkach. Bardzo pomocne przy tym są czujniki parkowania. Widoczność w nocy przy BiXenonach skrętnych z...
~Hrabia
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Tak widoczność przeciętna. Najlepsza na wprost. Na boki grube słupki wydatnie ją ograniczają. Do tyłu jeszcze gorzej z powodu małej szyby tylnej, ale poprawiają to bardzo duże lusterka. Taka charakterystyka widoczności wynika z kształtów nadwozia, które mi się bardzo podobają i w związku z tym nie narzekam, zwłaszcza że parkowanie ułatwiają czujniki z przodu i z tyłu. Ogólnie można się przyzwyczaić. Gdybym stawiał tyko na widoczność wybrałbym...
~Tomek
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Cóż kiedy górę bierze design z reguły cierpi na tym widoczność. Słupki A są grubości kolumny Zygunta i zasłaniają skutecznie to co dzieje się po skosie. trzeba uważać zwłaszcza przy skręcie w lewo żeby nie uderzyć w przechodnia. Do tyłu nie lepiej tylna szyba wielkości otworu strzelniczego skutecznie utrudnia cofanie. Kpiną jest światło wstecznego, w nocy włączenie tego światła nie zmienia kompletnie nic, nie wiem jaką tam żarówkę włożyli ale...
~chudy
Hatchback 5d 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Duża przednia szyba daje dużą widoczność z tym nie ma żadnego problemu jaki boczna widoczność jest wystarczająca. Tylnia szyba jest mala co powoduje na początku problemy z widocznością przy parkowaniu tylem ale to kwestia przyzwyczajenia. Ja osobiście nie licze tego wadą. Tak samo niektorym kierowcą może przeszkadzać ograniczenie widoczności przez prawy słupek (u mnie prawego bo jeżdzie w ruchu lewostronnym) ale znowu kwestja przyzwyczajenia.
~Astrofil
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Jest przeciętnie, a miejscami nawet kiepsko. Auto kupiłem z drugiej ręki, niestety nie miało czujników cofania. A szkoda, bo bardzo by się przydały. Masywne słupki z przodu i z tyłu, mała szyba i jeszcze mniejszy zakres działania wycieraczki, wszystko to sprawia, że autem jeździ się na czuja. Mimo, że prowadzę je od pewnego czasu, mam nadal niepewność w jeździe parkingowej.
~Jarek
Hatchback 5d 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Widoczność prawie we wszystkich kierunkach jest doskonała. Moja dobra ocena jest związana z ograniczeniem widoczności przez słupki z przodu. Oświetlenie biksenonowe z AFL działa dobrze i prawie idealnie. Znów prawie bo czułość sensora swiateł drogowych (długich) mogłaby być większa. Szybciej reagować na swiatła nadjeżdzających pojazdów.
~Robert
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Piękna bryła samochodu kosztem widoczności, najbardziej przeszkadzają mi duże przednie słupki, na parkingu czujniki z przodu i z tyłu bardzo pomagają,oświetlenie biksenonowe z AFL to dla mnie rewelacja, jedynie czułość sensora swiateł drogowych (długich) mogłaby być większa. Szybciej reagować na światła nadjeżdżających pojazdów
~pawel393@onet.eu
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
No i tu pojawiają się schody, do tyłu nie widać kompletnie nic więc trzeba polegać tylko na lusterkach i pilocie parkowania na przód też trzeba uważać ponieważ go nie widać a jednak trochę go jest i łatwo o coś zawadzić. Szerokie słupki przednie skutecznie zmniejszają widoczność na zakrętach nie pomagają nawet te szybki po bokach.
~Vallium
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Minus za widoczność. Przednie trójkąty to tylko stylistyczny dodatek nic przez nie nie widać a dodatkowo tworzą martwe pole między przednią szybą a szybą drzwi co może powodować niebezpieczne sytuacje manewrując po parkingu pełnym ludzi.
~Aldaron
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Przyzwoita, nieco za gruby słupek przedni, tylna szyba i lusterko wsteczne praktycznie bezużyteczne, szyba jest za mała bardzo szybko się brudzi, wycieraczka jest również zbyt mała a spryskiwacz no cóż nawet nie będę komentował.
Opel Astra J Hatchback 5d