Lista ocen Opel Astra J Hatchback 5d (49) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aldaron
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Zawór ciśnienia paliwa standardowa usterką koszt części około 370zł ale wymiana w oplu ponad 800zł oczywiście dochodzi nauka dawek paliwa czyli programowanie ECU Zaniedbanie niszczę silnik i skrzynię biegów. Pompowtryski o raczej słabej trwałości (Denso) nikt ich nie regeneruje u mnie były wymienione na gwarancji i po 57000km i niecałych 2 latach (paliwo markowe) zdradzają już oznaki zużycia. Dwumasowe koło zamachowe zaczéło się odzywać ale to...
~cristoff
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
1. Biegi wchodzące z wielkim zgrzytem, lub brak możliwości wrzucenia biegu zaraz po uruchomieniu (poległy na tej naprawie serwisy zarówno Oplowski jak i niezależny - wymiana wysprzęglika i oleju w skrzyni nic nie dały). Dopiero mechanik naprawiający auto w warsztacie przydomowym zauważył że na zimnym silniku schodzi w dół pedał sprzęgła. 2. Wydmuchana uszczelka pod głowicą, rozszczelnienie silnika, laweta i szlifowanie głowicy. 3....
~Miłosz
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
35000 wymiana klocków i tarcz p. stuki w zawieszeniu nie do zlokalizowania nawet na serwisie. klima do nabicia 45000 awaria esp i abs 58000 wymiana zbiornika plynu chłodniczego( naprawa serwisowa gwarancyjan) 62000 wymiana klocki tarcze tył klima do nabicia Długo nic.... 110 000km termostat i klimna:)))))) 124 000km Listwa cewka. padł esp serwis powiedzial ze wszystko jest ok ale i tak sie swieci i nie dziala.
~Zawiedziony
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Niestety Opel mnie zawiódł na całej linii. Kupiłem nowe auto by nie mieć problemów, jednak problemy dopiero się zaczęły. Po 1 sprężarka klimatyzacji, odgłos świadczący o uszkodzeniu, niestety GM odrzuca reklamację twierdząc, że ten typ sprężarki tak działa. Koszmar. Po 2 zaczynam wyczuwać drżenie kierownicy przy hamowaniu, kolejna częsta usterka tego modelu... a wiec pewnie tarcze. Wkrótce to zgłoszę w GM.
~Tomek
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
HAMULCE - tracze chyba są z papieru lub też źle dobrane do mocy i masy samochodu. Po 15.000 zaczyna je wyginać. Po 40.000 padła membrana w zaworze przy turbinie (jakaś blaszka) - wymiana turbiny - na gwarancji. Lekka przesada mam nadzieję że jak pierwsze IV-ki będą kończyły gwarancję to wprowadzą tę \"blaszkę\" lub ten zawór jako część zamienną. 42.000 - padł termostat elektroniczny - gwarancja.
~KapI
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Skrzynia biegów, powszechny temat w J-tce mi to napreawiono i zrobiono w ramach gestu handlowego, bo auto było świeżo po gwarancji ale cały czas serwisowane więc, tylko 1500 mnie to kosztowało, ale to niedoróbka Opla i oni o tym wiedzą ale wolą akcji serwisowej nie robić bo to nie jest wymiana żarówki ;p
~Artur
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
W Chorwacji przy przebiegu 73000 rozleciała się pompa wody i podczas oczekiwania na lawetę całkowicie padł akumulator ,koszt naprawy serwis OPLA Split pompa pasek wielorowkowy akumulator uszczelki płyn itp 2700 zł jak dla mnie dużo ale nie było wyjścia
~Vallium
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Poważnych usterek też nie było, choć prędzej czy później skrzynia biegów będzie wymagała remontu. Zdarzają się ponoć problemy z krzywieniem tarcz hamulcowych dla tego lepiej wymieniać je na bardziej usportowione zestawy.
~Andrzej -Andy
Hatchback 5d 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
nie ma jeszcze problemów,chociaż jako użytkownik samochodów opel astra ,a mam już 5 z kolei wszystkie nie miały żadnych poważniejszych awarii.,dlatego polecam tą markę./tylko teraz ten słaby silnik przy tej masie ?/
~Jarek
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Przy braku pasów - SWK wyje ! Przy otwarych dzwiach SWK daje głośne sygnały Przy braku paliwa SWK cicho pika Przy poważnej awarii SWK zapewne będzie milczał SWK - System Wqr...nia Kierowcy.
Opel Astra J Hatchback 5d