Lista ocen Opel Astra J Hatchback 5d (91) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 5d 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Autko rewelacyjne, silnik dobry potrafi być EKO, na trasie Kraków- Mazury jadąc nieprzekraczający 140 na tempomacie prawie cala droga, 5 osób na pokładzie, pełny bagażnik. Spalanie wyniosło 5,3 myślę że jest to zadowalający wynik na masę auta i załadunek. Jadąc autostradami przędkości rzędu 140/180 km/h wynik koło 7,5 litrów wydaje się że nie jest źle. Średnie spalanie długookresowe to granice 6,3-6,6. Z tym silnikiem jesteśmy wstanie pędzić...
~Foxu
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Wydaje mi się, że przy w miarę spokojnej jeździe spalanie może być całkiem przyzwoite. Niestety przy sportowym stylu naciskania na gaz nie jest za dobrze. W mieście koło 11 - 12 litrów, ale na trasie nawet UWAGA! 14 - 16 litrów. Wszystko to, przez to, że do sportowej jazdy, tych koni jest o 12 za mało a NM o 30 za mało. Trzeba cały czas wciskać pełen gaz, żeby auto na prawdę jechało.
~Vallium
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Przy normalnej mieszanej jeździe w której ktoś korzysta z tych 180KM pod maską i porusza się powyżej 120 km/h po autostradach ciężko jest zejść poniżej 11L co nie oznacza że jest to słaby wynik. Jeśli będziesz jeździł jak dziadek zejdziesz poniżej 9L ale wtedy to nie jest silnik dla ciebie i lepszym wyborem będzie 1.4T. Poza tym koszty jak w każdym innym aucie.
~patryk
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Auto świetne pod względem spalania ponad 1500 kg masy auta +3 osoby + 19-calowe felgi na trasie Poznań-Zakopane ok 90km/h i spalanie 4.5l toświetny wynik jak na tak ciężkie autko. W mieście przy oszczędnej jeżdzie w godzinach szczytu (Poznań) 6.6 przy dynamicznej jeździe w mieście 7.8 , autostrada 140km/h ok. 6.5 . Polecam dokupienie xenonów i zawieszenia flex-ride świetna sprawa.
~Wojciech
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Koszty utrzymania niestety wysokie (paliwo). Jak na Opla ceny części nie powalają z nóg ani nie zachwycają . Auto mogło by mniej palić. Miasto Łódź i średnia wychodzi w okolicach 14 litrów na 100km. Przy traktowaniu pedału gazu normalnie. Nie chcę sprawdzać dynamicznej jazdy. Poza miastem spalanie na autostradzie około 12 litrów. Tragedia
~Astrofil
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
To najgorszy punkt samochodu. Jest dość paliwożerny - na trasie można zejść poniżej 7 l benzyny, choć nie jest to łatwe. W mieście komputer pokazuje około 8,5 litra. I to i tak są, wydaje mi się, nieco zaniżone wskazania, bo właściwy apetyt na paliwo jest chyba jeszcze większy. Serwis też nie należy do najtańszych, a jest kilka rzeczy, które
~Zbyszek z Poznania
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Średnie zużycie przy spokojnej jeździe ( maks. 140 km/h) 6,5-7 l/100 kilometrów ( trasa 6,2-6,5, miasto 7,5 litra. Niestety średniej ( miasto trasa) poniżej 6 litrów, mimo wielu prób nie udało się osiągnąć. Stabilizacja zużycia paliwa nastąpiła po ok. 10 tys. kilometrów.Na początku było znacznie wyższe ( o 2-3 litrów na 100 kilometrów)
~Manolo
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
trochę ciężko mi to oceniać.... jak na razie sporo, ale z tego co wiem posiadam zbyt mały przebieg by pojazd zużywał średnio tyle co podaje producent tj. 5,5l/100km przy jeździe mieszanej... chociaż kupując ten samochód nawet na to nie liczyłem... mnie zadowoli średnia 7,0l.... samochód waży 1380kg a to nie mało....
~Maciek
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Najniższe zanotowane spalanie na zimowych oponach (225/50/17) to 6,3l na 100 km w trasie, przy bardzo męczącej i powolnej jeździe. Spalanie na letnich oponach (235/40/19) na autostradzie, stała prędkość na tempomacie 140km/h, 11,6l/100km. Różnica pomiędzy oponami letnimi i zimowymi to ok 0,6l/100 km.
~marcin
Hatchback 5d 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Samochód jest roczny i z niedużym przebiegiem więc jeszcze nic sie nie zepsuło. Koszty przeglądów przeciętne. Natomiast spalanie jest nieakceptowalne samochód potrafi spalić w mieście (Warszawa-wiadomo korki) 13l na 100km. Średnio 11-12l. Aso nie widzi w tym nic dziwnego ;/ . W trasie tragedii nie ma ok 6l.
Opel Astra J Hatchback 5d