Lista ocen Opel Astra H Kombi (190) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~keraj
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Niestety bardzo dobry silnik jest połączony z nie dokońca dobrą skrzynią. Ja swoją musiałem regenerować przy około 160 kkm. Jednakowoż to, że napisałem, że skrzynia nie jest dobra nie znaczy, że źle pracuje. Ogólnie jak jej nie dolega żadna awaria to działa pewnie, biegi wchodzą z przyjemnym oporem, jest precyzyjna (tylko musi być wyregulowana). Jeśli macie auto wyprodukowane przed 2008 na pewno warto wymienić olej na nowy orginaly opla...
~LPL
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jeździłęm kilkoma różnymi samochodami również nowymi i ogólny mój wniosek jest taki, że skrzynia sie wyrabia z czasem. Płynność wbijania biegów ilość potrzebnej do tego siły powinna zmaleć. Niemniej jednak trzeba powiedzieć, że dość topornie wbija sie biegi w nowej AIII. W modelu testowym, którym miałem okazję jeździć sprawność działania drążka była lepsza, także jestem dobrej myśli. Osoby o niższym wzroście, przysuwający fotel bliżej...
~Michal
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Dobrze zestopniowana. Biegi 5 i 6 są bardzo długie, idealne na trasę, pomagają utrzymać niskie obroty i oszczędzać paliwo. Zupełnie inaczej niż w Megane 1.5dCi 105KM, gdzie biegi są króciuśkie, ale tam znacznie szybciej kończy się zakres użytecznych obrotów, stąd ta różnica. Dlatego Astra na trasę jest znacznie przyjemniejsza. Do wyprzedzania często nie trzeba redukować, a kiedy wykonujemy śmielszy manewr, wystarczy redukcja i, jak wcześniej...
~Romano
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Nawet nawet - jak na te 5 biegów da się jeździć. 5 w miarę elastyczna ale do wyższych auto autstradowych prędkości się nie nadaje(maksymalnie da się jechać 150-160km/h raczej krótką chwilę). 120km/h w miarę komfortowo ale powyżej już przy 140km obroty sięgają 3tyś. W skrzyni wymiana dwumasy przy 360tyś. a wcześniej padł wysprzeglik. Sama skrzynia natomiast jest ok - nie zepsuła się.
~Marcin z Białegostoku
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynię biegów (M32 6 biegów) oceniam na dobrą mimo, iż nie ominęła mnie awaria łożysk. Przy przebiegu około 150000 km uszkodzeniu uległy łożyska na 2 i 3 wałku. Po wymianie łożysk skrzynia przejechała ponad 60000 km i działa poprawnie. Biegi wchodzą precyzyjnie, ale dość ciężko. Czasami haczy 2 bieg, poza tym trzeba zmieniać biegi powoli - skrzynia nie lubi szybkich zmian.
~fiskusmati
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Skrzynia 6 biegowa M32 wypada słabo. Niektóre przełożenia są za krótkie, niektóre za długie. Po roku od zakupu (ok 30tys. km) padły łożyska wałka 5 i 6 biegu, przez co skrzynia szumiała. Wymiana łożysk w skrzyni wyniosła mnie prawie 2 tys. Dwumasa również wyglądała słabo - ale została na aucie. Mam nadzieje że jeszczę pojeździ troche.
~Protosi
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Skrzynia pracuje jak należy. Sposób zestopniowania biegów definitywnie z przeznaczeniem na trasę. Biegi są długie i bez problemu autem można się rozpędzić do 200 km/h na autostradzie. Lewarek przełącza biegi z lekkim oporem, bez zgrzytów i pewnie. Nigdy nie było problemów z włączaniem np wstecznego biegu lub jedynki tak jak czytałem w innych komentarzach.
~TomekRak
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jak to w Oplu coś zawsze nie do końca ze skrzynią jest ok, może to kwestia mojego modelu ale coś haczy przy jedynce czasami, reszta ok, duży plus za ten przycisk od wstecznego w gałce - bardzo praktycznie i domyślne rozwiązanie. Polecałbym popracować nad skrzyniami, jeździłem corsą, combo, astrą i w każdym modelu było coś do poprawki.
~Rysiek
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Gdyby nie to, że padły mi biegi: 1, 5, i 6 dwa dni temu w wigilię 2023 - to jest super skrzynia. To chyba skrzynia M32. Kiedy kupowałem ten samochód, poprzedni właściciel specjalnie włączył głośno radio kiedy mnie przewoził tym samochodem. Przy 290 tys już wtedy wyły 5 i 6 bieg. Samochód przejechał 40tys i skrzynia padła.
~rafal
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Cóż, po prostu bez zarzutów, biegi wchodzą bez problemu. Szóstka to typowy nadbieg na autostradę ale i na niej czuć jak przyspiesza. Przełożenia wydają sie troche dłuższe w porównaniu do poprzedniej benzyny; w mieście to max trzeci bieg, czasem czwarty (staram sie utrzymywac obroty co najmniej 2 tys, żeby nie zamulac dpfa)
Opel Astra H Kombi