Lista ocen Opel Astra F (888) - Widoczność

Na liście zabraknie 1551 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~antonimrugala@poczta.onet.pl
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Słupki wcale nie są szerokie, a jedynie na krzyżówce w czasie deszczu skręcając w lewo trzeba być bardzo uważnym i zwracać szczególną uwagę na przechodniów ponieważ wycieraczki zostawiają ok. 5 centymetrów mokrej szyby i wtedy martwe pole jest już bardzo duże. Jeszcze przy okazji widoczności spryskiwacze schowane blisko wycieraczek, estetyka super ale gdy wycieraczki startują to połowa płynu rozpryskuje się o lewe ramie. W Polo dysze osadzone...
~Smoku
Kombi 1.7 D 60KM 44kW
Widoczność to coś co lubie w tym aucie. Siedze wygodnie, wszystko widze na boki, lusterko wsteczne bardzo szerokie, tylko lusterka boczne... w lewym potrafi mi się schować cały samochód w taki sposób że jak żuce okiem czy mogę zmienić pas to w lusterku już go nie ma, a przez szybe boczą jeszcze go nie zauważe, bez celowego odwrócenia głowy w lewo. W porównaniu z Peugeotem 307, w którym czuje się jak w statku kosmicznym otoczony ogromnym...
~Falcon_
Hatchback 1.6 Si 100KM 74kW
Widoczność we wszystkie strony bardzo dobra. Duża szyba przednia i duże szyby boczne zapewniają doskonałą widoczność w przeciwieństwie do nowych aut, w których mocno idąca w góre linia boczna powoduje, że tylne boczne okna mają miniaturowe rozmiary. Wąskie słupki A i C nie zasłaniają widoku, dodatkowo widocznośc do tyłu ułatwia trójkątna szyba przed słupkiem C. Tylna szyba również duża i nie pochylona za mocno.
~BisMark
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek musiał gimnastykować się za kierownicą w celu zobaczenia tego czy tamtego. Ograniczam się do ruchów gałek ocznych a w ekstremalnych przypadkach kręcę głową. Słupki w niczym nie przeszkadzają, nachylenie szyb OK, a po dwóch tygodniach jazdy potrafiłem zaparkwać dowolną stroną Astry w odległości 3 cm od ściany/innego auta/czegokolwiek
~blackwyrek@gmail.com
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tu dam nawet najwyższą ocenę bo po prostu jest ok jeśli jest ok to znaczy że wszystko widać (tzn. ja bym wszystko widział ale padła mi pompka od spryskiwaczy i czasami muszę zjechać z drogi żeby przemyć szybki zawsze mam nawet ze sobą butelkę z wodą to czyszczenia, trochę śmiechowo ale i tak chcę go pogonic to nic nie kupuje, także miej nadzieję, że go nie kupisz:))
~mitch
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Szyba przednia jeszcze po staremu, a więc raczej mała (w nowszych autach przy tej z astry F to są już panoramy), ale słupki boczne zrobione z głową (wąskie) i nie przeszkadzają na zakrętach (podobnie jak w Tipo), za to w Skodzie Fabia są bardzo szerokie. Lusterka wystarczające, widoczność do tyłu normalnie jak w starszych sedanach (bez zarzutu).
~diddy
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Widoczność jest bardzo dobra we wszystkich kierunkach (jeżdżę kombi), lusterka są wystarczające, żadnych szerokich słupków i innych przeszkód. Jest jeden mankament (punkty odejmę w dziale wentylacja) – pochmurne i mokre dni okna boczne w bagażniku zostają zaparowane baaaaardzo długo skutecznie zmniejszając widoczność w tylnych rogach.
~owca
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Widoczność do przodu jest bardzo przyzwoita. Pasażer przedniego siedzenia zasłania drogę swoją głową, nawet, gdy fotel jest maksymalnie odsunięty do tyłu. Lusterka są wystarczających rozmiarów i mają duży zakres regulacji. Widoczność do tyłu jest przeciętna. Na parkingach nie widać, ile miejsca zostało do pojazdu stojącego z tyłu.
~kawonzsuetam
Kombi 1.8 i 90KM 66kW
Po prostu bajka! widać wszystko i wszędzie! Genialne centralne lusterko, świetne lusterka boczne, które nie zniekształcają obrazu, i mocno przeszklone nadwozie dają świetny efekt. Parkowanie jest dziecinnie proste, martwe pola prawie nie istnieją. Dodam jescze, że astra ma bardzo mały promień skrętu co znacznie ułatwia parkowanie.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F
6,6
8,1
9,7
~MD
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Bardzo dobrze przeszklony, wszystkie szyby duże, słupki wąskie, nie czuć że jest się zamkniętym w puszce. Przy cofaniu i manewrach dobrze czuć wymiary auta. Minusem są małe lusterka ale da się z nimi żyć, nie zauważałem tego specjalnie dopóki nie kupiłem nowego, które ma dużo większe.