Lista ocen Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 (87) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~propedro
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Wentylacja to moim zdaniem największy minus auta. Kto umieszcza czujnik temperatury na wysokości prawego kolana kierowcy !? trzeba ekwilibrystycznie ustawić fotel aby go nie zasłonić. W poprzednim moim aucie (toyota, ford) jak raz ustawiłem temperaturę to de facto przez cały rok nic nie ruszałem. Tu cały czas muszę podwyższać lub obniżać temp. w zależności od prędkosći, wilgotności, temperatury zewn. itp. Mój na dodatek dość mocno paruje /może...
~Pedros
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Tu daję wielki minus. Jeżdzę tym autem już 5 miesięcy i jescze nie mogę znaleźć sobie odpowiednich ustawień. Albo za bardzo wieje zimnem, albo jest za ciepło. Brak jest klimatyzacji dwustrefowej, co jest powodem częstych kłótni z żoną. Nietstey brak jest też czujnika nasłonecznienia, przez co jak staniemy w pełnym słońcu to auto chłodzi tak samo jak w cieniu.
~mysza
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Zima, zima zima i cóż tu napisać. Trochę długo się rozgrzewa. Bardzo mi brak ogrzewania przedniej szyby, niestety sam nadmuch ustawiony na maksa nie daje szybkich efektów przy białej szybie. Ogrzewanie jest ok ale tylko dla pasażerów z przodu, z tyłu ... cóż, przydałby się dodatkowy podmuch ciepełka. Trochę szkoda że nie ma stref. Jak będzie cieplej zobaczę jak działa klima.....
~Krzysztof
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Automatyczna klimatyzacja to tylko slogan. Słabo trzyma temperaturę - a dokładniej ma bardzo dużą bezwładność czyli zimą najpierw grzeje na max, po czym dmucha zimnem. Można to poprawić montując wentylatorek a\'la A. Słodowy, ale w samochodzie za ponad 100tys. zł to co najmniej dziwne. Bardzo ograniczone możliwości wyboru kierunku nadmuchu.
~Jarosław 69
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Bez zastrzeżeń. Szybko grzeje. Klimatyzacja skuteczna. Raz tylko dostała zadyszki - w zeszłym roku na trasie do/z CRO. No ale temperatury sięgały 40-tu stopni. Padł nie jeden silnik co było widać po stojących na poboczu pojazdach. 2 literki to nie V-6 ze sprężarką wielkości wiadra - Misiek górą !
~japoniec
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Poprawnie. Dzięki temu że auto posiadają seryjnie dwie elektryczne grzałki - ogrzewanie zaczyna działac niemal błyskawicznie i to duży atut dla osób które trzymają auto zimą w nieogrzewanym garażu. Klimatyzacja działa dobrze..doczepiłbym się do zbyt dużej histerezy na temepraturę.
~Andrex
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Ocenę obniża dosyć proste ( i mało precyzyjne ) sterowanie klimatyzacji, podnosi to że zimą zamontowane są grzałki elektryczne które powodują szybsze nagrzewanie wnętrza. Natomiast ten fakt oraz filtr DPF w wydechu przekreśla używanie tego auta zimą wyłącznie na któtkich odcinkach.
~PiciuR
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Ogrzewanie bez zarzutu. Chłodzenie dobre, ale bardzo słaby zakres ustawiania wylotów powietrza powoduje, że na kogoś mocno dmucha - z przodu lub z tyłu. Chłodzenie najlepiej ustawić \"Auto\" na wszystkim, ogrzewanie na nogi i szybę. Mam VEBASTO - super - poleam.
~Simon
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Klimatyzacja bardzo wydajna, szybko działa. Klimatyzacja manualna ma to do siebie, że trudno jest ustawić optymalną temperaturę ale to nie wina auta, tylko jej specyfiki. W drugim nowszym aucie, które posiadam jest podobnie wiec nie mogę uznać tego jako wadę.
~zimowa
SUV 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
I tutaj jest duuuuuży minus. Auto na klimie w trybie auto nie radzi sobie zupełnie z parą w środku. Szyby zaparowują natychmiast pomimo włączonej spręzarki klimy. Dopiero ustawienie ręczne prędkości wentylatora na dużo większą odparowuje szyby i jest ok.