Lista ocen Kia Carens III (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dweezil
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Tu nie mam w zasadzie żadnych większych zastrzeżeń ale i nie będę się zachwycał. Przyzwoita precyzja, dobre dostrojenie przełożeń do charakterystyki silnika i masy pojazdu. Trzeba uważać na jedną rzecz: przy szybkim przełączaniu z biegu wstecznego na jedynkę, zdarza się że zamiast jedynki z powrotem wskoczy wsteczny. Jeśli chodzi o niezawodność, to oceniam ją bardzo dobrze - przez cały okres użytkowania tego pojazdu, nie miałem żadnych...
~3_14-ter
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Bez szału. Ergonomicznie usytuowany drążek zmiany biegów, 6 przełożeń z przeciętnie długimi drogami prowadzenia, tendencja do haczenia przy przełączaniu z jedynki na dwójkę, raczej typowa dla koreańczyka i odczuwalna "plastikowość" pracy nie powodują jednak ogólnego poczucia dyskomfortu. Po prostu ten typ tak ma.
~Lokis
Minivan 2.0 i 16V 144KM 106kW
Biegi wpadają (wręcz klikają) pewnie i zdecydowanie. Przy mocnym przyspieszaniu, przez moment (1600-1900 obr.) dobiega jakby lekkie chrobotanie do którego można się przyzwyczaić. ASO twierdzi, że taki urok ich rozwiązań. Podobne wrażenia odczuwałem we Hyundai-ach, Fiat-ach i Daewoo.
~kghm
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Można używac biegi 3-4-5 w zakresie 60-100 km/h - bardzo elastyczna skrzynia, co w połączeniu z tempomatem powoduje że użyteczność tego gadżetu jest równa niemalże automatycznej skrzyni. Bardzo wygodne i ekonomiczne.
~TomEnRobbin12
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
skrzynia biegow jest bardzo fajna- przydalby sie 7-my bieg :) nie dla sportowcow- to auto rodzinne :) wymiany oleju co 50 tys. km- 75W90 Castrol/ Motul w zime szczegolnie te oleje polecam :)
~matix
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Chyba najsłabszy element. Trzeba się przyzwyczaić do działania i wtedy jest OK. Trochę za toporne wrzucanie biegów jak na tę klase wozu ale do przyzwyczajenia po pewnym czasie nawet jest to miłe
~Dddc
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Skrzynia pracuje bez zastrzeżen, nie ma luzów typowych dla skrzyń Renault, raczej bliżej jej do skrzyń japońskich. Jedynie przy bardzo szybkiej zmianie zaczyna protestować.
~Jarek
Minivan 2.0 i 16V 144KM 106kW
Bardzo cichy i bezawaryjny. Wszystkie wymiany: oleje, filtry robię na czas. Napełnianie butle i cieszę się jazdą
~Kozak_Barabasz
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Bardzo ale to bardzo precyzyjna ! Każdy bieg doskonale wchodzi z lekkim sportowym przełączeniem. Skrzynia jest po prostu świetna !
Dziennik kosztów dla Kia Carens III
10,2
~asmen5@wp.pl
Minivan 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Dobrze , że 6 biegów, daje to swobodę jazdy i oszczędność, jedynie to trzeba się wprawić z szybką zmianą biegów od 1 -4, zrywne autko.