Lista ocen Honda Civic IX Sedan (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Długi
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
W sumie wszystko działa poprawnie, skok lewarka jest krótki, biegi wchodzą gładko ale... no właśnie: czasem mam mały problem z wrzuceniem trójki tzn. pojawia się lekki opór i trzeba \"pokombinować\". Mój teść mam też sedana, ale 8 generacji i podobny problem.Serwis nie poradził sobie z tym, uznano, ze \"ten typ tak ma \".
~ketjow
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Moja wersja to 5 biegowy automat. Zacznie lepiej dzialajacy jak klasyczne 4 biegi (automat)- wyzsza predkosc nizsze obroty. Przelozenia sa dobrze dobrane skrzynia reaguje poprawnie na pedal gazu, chociaz mogloby byc ciut lepiej. Mam nadzieje ze bedzie rowniez bezawaryja jak 4 biegowe poprzedniki Hondy.
~sileo
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Po 100 tys km słyszalna praca skrzyni biegów, ASO Hondy stwierdziło, że to normalne, poza tym jak to ocenili w 3 letnim aucie przebieg powyżej 100 tys km to rzadkość. Dla nich klient Hondy Civic to dziadek, który robie 30 tys km na 3 lata
~Wojtek
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Precyzyjna, poza wspominaną w innych komentarzach czasami oporną trójką. Co ważne dla wygody biegi można zmieniać opierając łokieć o środkowy podłokietnik a wrzucając piątkę nie zachaczam o nogę pasażera tak jak to miało miejsce w Renault.
~eleskoo
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Tutaj piątka. Przełączanie biegów to przyjemność. Krótki drążek, biegi wchodzą z fajnym chrupnięciem. Tak jak silniki to największy minus hondy, tak za skrzynię - wielki plus.
~zywa_legenda
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Biegi wchodzą lekko. Skrzynia pracuje precyzyjnie, bez wysiłku, ale na 1 biegu czuć drgania na drążku (podobnie jak w 7 generacji, którą do niedawna miałem).
~Paweł
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Ogólnie ok jednak niekiedy napotykam lekki opór przy wrzucaniu 1 biegu.
~dagor
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Czy Honda nie potrafi wyprodukować samochodu bez piszczącego pedału sprzęgła?
~Wojciech
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Trzeba się jej nauczyć aby sprawnie wkręcać autko na obroty:)
~jakubnie
Sedan 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Manual, ani na plus ani na minus - solidna skrzynia.
Honda Civic IX Sedan