Lista ocen Ford S-Max I Van (118) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fazabb
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Największa zaleta i zarazem wada tego auta. Super pewne prowadzenie i stabilność przy dużej prędkości z której auto wytrącają tylko silne podmuchy bocznego wiatru a nie stan nawierzchni. Nie raz dochodziłem do granic możliwości silnika i czułem się bardzo pewnie. Niesstety to co w trasie jest zaletą w mieście, na złych nawierzchniach, drogach nieutwardzonych itp. Jest przekleństwem tego auta. Poprzeczna nierówność na drodze np dylatacja na...
~stanley.247@o2.pl
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Wada tego zawieszenia jest słabe wybieranie nierówności poprzecznych. Ogólnie jest dość twarde. Za to w sytuacjach awaryjnych to rewelacja. Miałem sytuację przy 70 km/h kiedy musiałem nagle uciekać na bok i powrócić, a miałem tylko 1 metr do barierki. Auto doskonale słucha się kierowcy wykonującego gwałtowne manewry. Omijanie dziur zauważonych w ostatnim momencie też bez problemowe. Pełna kontrola i przewidywalność. Auto słucha się jak sługa....
~Jarek
Van 2.3 Duratec 161KM 118kW
To prawdziwa przyjemność jeździć tym autem zawsze i wszędzie. Poziom resorowania, stabilność przy każdej prędkości, zachowanie przy gwałtownych manewrach … wszystko wręcz wzorowe. Potencjał na silnik o znacznie większej mocy. Mam zawieszenie z regulowaną siłą tłumienia i jestem z tego ustrojstwa zadowolony – różnica pomiędzy skrajnymi ustawieniami bardzo wyraźnie wyczuwalna, więc w zależności od drogi lub humoru zmieniam ustawienia...
~Babu
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Tu powołam się na tytuł artykułu z autocentrum: RODZINNY SZYNOBUS. Odpowiednie dać rzeczy słowo. Ten samochód naprawdę jedzie jak po szynach!. Jedyne do czego można mieć "ale" to promień skrętu. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar i przeznaczenie samochodu to wygląda na marudzenie. Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i ani jednego zachowania auta, które wzbudziłoby mój niepokój.
~karol14789
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
jeżeli chodzi o układ jezdy samemu trzeba to zobaczyć, powiem tak jeździłem wieloma nowymi autami typu vw golf VI skoda fabia itd ale to nie było to co w fordzie s-maxie, tutaj układ jezdy nie powoduje zmęczenia kierowcy i chyba to jest jedną z największych zalet. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów dziennie nie odczuwa się zmęczenia tak jak w innych autach.
~Krzychum
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Jak na auto o tych gabarytach to bardzo dobrze a wiem co mówię bo na codzień jeżdżę różnymi samochodami, trzeba tylko pamiętać, że to stosunkowo wysokie auto. W zakrętach znacznie lepszy od Berlingo, Zafiry i Tourana a na prostej od Vectry czy Passata (pewnie ze względu na dużą masę i precyzyjny układ kierowniczy).
~stanley.247@o2.pl
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Miałem pewne obawy jak będzie się jeżdzić tak sporym i wysokim autem. Myślę że biorąc pod uwage masę,gabaryty i vanowaty kształt-można powiedziec krótko: rewelacja. Nie jeden kompakt gorzej trzym sie w zakrętach. Nie wynosi z zakrętu,prawie sie nie przechyla.Prawie nie czuć że jest sie na łuku i to przy sporych predkościach.
~Marek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jak na tak wielki i wysoki samochód to prowadzi się doskonale. Nawet mimo maksymalnego obciążenia, samochód sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście nie jest to roadster wgryzający się w zakręty na górskich serpentynach, ale w takich warunkach też sobie przyzwoicie radzi.
~fan
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
rewelacja jak na taką pozycję za kierownicą,mimo że opony mam 16 cali ,ale ze względu na nasze drogi to najlepsza opcja,bo zawieszenie nie dostaje mocno w kość a i tak jest spoko,Fordy są znane z dobrego prowadzenia i ja mogę tylko to potwierdzić
~maciekson_85
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jedna z największych zalet auta, prowadzi się bardzo bezpośrednio, dobre czucie drogi. Dla niektórych może być za twardo. Po przesiadce z bardzo miękkiego Avensisa byłem trochę w szoku ;) Na minus promień skrętu, trzeba się często łamać na 2 razy.
Ford S-Max I Van