Lista ocen Ford S-Max I Van (116) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Van 2.3 Duratec 161KM 118kW
Skrzynia zaskoczyła mnie niezmiernie pozytywnie. Nie sądziłem, że będzie pracowała tak miękko i płynnie. Choć nie może się równać ze skrzynkami z BMW5, to wywiązuje się ze swojego zadania bardzo poprawnie – w razie potrzeby dość szybko redukuje nawet o kilka biegów, bardzo szybko wraca na wyższe przełożenia, nie szarpie, nie waha się nigdy. W zwykłym trybie troszczy się o jazdę na niskich obrotach, co wpływa na kojący komfort jazdy, ale...
~Fazabb
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Zimna skrzynia chodzi opornie szczególnie w duży mróz cięzko wbić 1 i 2. Po kilku kilometrach oraz w ciepłe dni działa bez zarzutu, bardzo precyzyjnie z dobrze dobranym skokiem lewarka. Niestety ciężkie auto robi swoje i wyraźnie czuć duży luz międzyzębowy objawiający się szarpnięciem po każdym dodaniu gazu gdy luz się wykasuje. Mimo to pewnie jeszcze trochę podziała bo podczas wymiany oleju w skrzyni jego stan wykazywał raczej normalne jej...
~Janusz
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
Nigdy nie jeździłem dieslem i nie mogę się trochę przyzwyczaić. W jeździe miejskiej trzeba się napracować biegami - 3-ka - zbyt krótka, 4-ka - nieelastyczna w dolnym zakresie obrotów. Po co jest 2-ka? Nie widzę też zbytniej różnicy pomiędzy 5-tym, a 6-tym biegiem. Oczywiście już się przyzwyczaiłem, ale na przyszłość spróbuję się dopytać, po co jest sześciobiegowa skrzynia.
~MORGUL
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
skrzynia 6 jest ok ale dla młodych kierowców ja mam już 35 lat i następne auto musi mieć automat. ale jak ktoś lubi manuale będzie zadowolony. precyzyjna cicha praca i elastyczne przełożenia. poza 1 biegiem no ale skoro auto można załadować do 2,5 tony to chyba logiczne żejedynka będzie krótka :)
~jan222
Van 2.2TDCi DPF 175KM 129kW
Zbyt krótka jedynka. Nie ma szału z przyspieszeniem do 100, koła tracą przyczepność nawet na 2 i czasami na 3 biegu! Elastyczność super od 60 czy 80km na 3-4 cz 5 a nawet 6 biegu super od ok 1750obr 4000obr (przed chipem do ok 3500obr)
~Vein
Van 2.0 TDCi 130KM 96kW
Skrzynia super biegi wchodzą perfekcyjnie, jedyny mały minus to 1 bardzo krótka ale chyba we wszystkich dieslach tak jest, u mnie czuć czasem lekkie szarpanie przy przyspieszaniu na 4 biegu wydaje mi się że pewnie dwumasa już do wymiany
~Marek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Doskonała: dobrze zestopniowana, wszystkie biegi wchodzą łatwo, nic nie haczy. Dosłownie parę razy nie udało mi się wrzucić żądanego biegu, ale to przez lenistwo lub roztargnienie. Co ciekawe, ta skrzynia lepiej działa niż w moim poprzednim MINI Cooperze.
~zorp@o2.pl
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Po przesiadce z Audi wkurza krótka 1 i 2 ale można się przyzwyczaić. Za to 5 i 6 bardzo dobrze współgrają z silnikiem i auto przyspiesza bez zarzutu. Generalnie skrzynka stworzona na trasę. Bez awarii i serwisu, zadnych luzów zgrzytów, odgłosów po 200 tys.
~Babu
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Skrzynia pracuje bez najmniejszych zastrzeżeń, można przerzucać biegi dwoma palcami, żadnych zgrzytów, lewarek chodzi jak po szynach. Każdy, kto miał okazję wykonać testdrive chwalił idealna pracę skrzyni i drążka zmiany.
~BoguNierobow
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
Nic dodać nic ująć. Sprzęgło I dwumas wytrzymały cioranie przez cały czas użytkowania. Wjazdy do lasu, jazda z przeladowana przyczepa i ciągle wibracje od uszkodzonych wtrysków nie zabiły przekładni.
Ford S-Max I Van