Lista ocen Ford Mondeo V Liftback (36) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
dobrze, prawie doskonale. Oczywiście jest lepiej niż w Maździe 6 gdzie po prostu łeb masz urwany od szumu i ryku tego wolnossącego cuda co nie chce przyspieszać, nie wspominając o elastyczności. Wiem, bo jechałem. W Mondeo jest w porządku...chyba (?) podobnie jak w Passacie. W Mondeo MK4 szumiał bardzo tył a był dobrze wyciszony przód. W MK5 przód i tył podobnie - nieźle - pod podłogą jest wyciszenie materiałem takim jak nadkola. Ja bardzo...
~krzychu07
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Ogółem jako samochód 5/5, autostrada czy jakakolwiek trasa to przyjemna cisza, ale jak pisałem w kontekście silnika, może być on średnio przyjemny na wysokich obrotach. Przy autostradowej trasie, jadąc przepisowe 140km/h na 6 biegu jest cicho, przyjemnie i jazda takim tempem zdecydowanie nie męczy. 160km/h też nie sprawia problemów. Miałem okazję jechać droższymi samochodami niż to Mondeo i szczerze mówiąc nie zauważyłem znacznego przeskoku...
~Radosław Lubarski
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Największy minus tego auta, wygłuszenia praktycznie nie ma, na dowód wymienię dokładnie jakie jest. - około 2m kwadratowe na klapie od silnika (w praktyce i tak nie działa) - po około 0,5m jakiejś wełny na wszystkie drzwi To jest śmieszne, żeby w aucie za 110tys. nie było wygłuszenia, ja osobiście samemu pierwsze co to wygłuszyłem to auto i jest już ok.
~Stefan
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
W pierwszej chwili byłem zaskoczony jak cichy jest Mondeo, jednak po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja i nie robi to takiego wrażenia. Generalnie drażni mnie trochę warkot silnika słyszalny przy gwałtownym przyspieszaniu. Przy prędkościach autostradowych nie ma tragedii, ale klasa premium to to jeszcze nie jest.
~Mondzio
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Tu znów wracamy do silnika. Wyciszenie, co prawda jest dość dobre. Jednak w zakresie od 2 tyś obrotów słychać dość nieprzyjemne buczenie silnika prawdopodobnie albo od podwójnego wydechu jaki ma silnik 180 KM albo hałasu jaki powoduje łańcuch rozrządu, który występuje w tym silniku zamiast paska.
~Julian
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Przeciętnie ale bez dramatu - dość głośne nadkola, Paseratti B8 i Superb są lepiej wyciszone to na pewno. Natomiast nic nie świszczy jak w Talismanie w którym lusterka miały wbudowaną opcję gwizdków jak te syreny w Stukasach
~Tomek
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Tutaj tez 5, w porównaniu do Skody Superb niebo a ziemia. Nie słychać drogi, szum powietrza pojawia się dopiero powyżej 160. Czasami na postoju spoglądam na obrotomierz bo nie słyszę silnika.
~adiplus
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
doskonałe, dawno nie miałem do czynienia z benzyniakami ale w Mondeo jest błoga cisza ... przy 130km/h w Oplu nie było szans na swobodną konwersację, tu jest naprawdę cicho (może to kwestia diesel/benzyna)
~Thomas Pillar
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Bardzo dobre , uszczelki w drzwiach i akustyczne szyby wyciszaja zawirowania , silnik diesla na niskich obrotach tylko mruczy. Mozna cicho rozmawiac i sluchac radia.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo V Liftback
7,2
11,0
~Caifornia
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Tragedia. Słychać tylne opony, słychać wycie silnika powyżej 2 tys obrotów. Powyżej 110 km/h lekko świszy uszczelka w przednich drzwiach.
Ford Mondeo V Liftback